Wybory sołtysów - Strona 9 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Wybory sołtysów 2015/02/15 15:25 #121

  • Anonim
  • Anonim Avatar
  • Gość

Zadowolony mieszkaniec napisał: I to by było na tyle panie ryszardzie..!!!! SOŁTYSEM W BAŻYNACH ZOSTAŁA JOLA KRAWCZYK !!!! BRAWO JOLA I MIESZKAŃCY BAŻYN .

Tak i i to by było na tyle panie Ryszardzie !!! Brawo Pani Jolu, gratulacje .

Wybory sołtysów 2015/03/01 09:56 #122

  • dąbrówka
  • dąbrówka Avatar
  • Gość

Krzysztof U napisał: Niedługo czekają mieszkańców gminy Orneta wybory sołtysów. O zwołaniu zebrania wiejskiego dla wyboru sołtysa wójt informuje mieszkańców sołectwa na co najmniej siedem dni przed wyznaczoną datą zebrania.

Do obowiązków sołtysa należy w szczególności:
- zwoływanie zebrań wiejskich,
- zwoływanie posiedzeń rady sołeckiej,
- działanie stosownie do wskazań zebrania wiejskiego, rady gminy i wójta,
- wpływanie na wykorzystanie aktywności mieszkańców służącej poprawie gospodarki i warunków życia w sołectwie,
- reprezentowanie mieszkańców sołectwa na zewnątrz,
- uczestniczenie w naradach sołtysów, zwoływanych okresowo przez wójta,
- pobieranie podatków i opłat lokalnych.


W Dąbrówce wybrano sołtysa..Naród aktywny ponad 80 osób! Sołtysem został Piotr Korsak 4 głosami przechodząc. Ludzie chcieli z różnych pobudek. a zaczęło się tak ,że wszedł ten wielki chłop na salę podparł się pod ścianę i sobie stał, Zaproszony do złożenia sprawozdania za te 4 lata sołtysowania powiedział, że żadnego sprawozdania nie bedzie składał, bo ludzie widzieli co zrobił, no ja nie wiem, ale cóż. Wszystkicxh zatkało, mnie też. Milczelim. Zacytowała, tu Krz

Zadania Rady Sołeckiej to:
- opracowywanie i przedkładanie zebraniu wiejskiemu projektów uchwał w sprawach będących przedmiotem rozpatrywania przez zebranie,
- opracowywanie i przedkładanie zebraniu wiejskiemu projektów programów pracy samorządu,
- zbieranie i rozpatrywanie wniosków oraz innych wystąpień mieszkańców w sprawach dotyczących sołectwa,
- występowanie wobec zebrania wiejskiego z inicjatywami dotyczącymi udziału mieszkańców w rozwiązywaniu problemów sołectwa i realizacji zadań samorządu,
- organizowanie wykonania uchwał zebrania wiejskiego oraz kontrolowanie ich realizacji,
- współdziałanie z właściwymi organizacjami społecznymi w celu wspólnej realizacji zadań.

samorzad.infor.pl/temat_dnia/art ... oltys.html


W Dąbrówce wybrano sołtysa. Naród aktywny, ponad 80 osób! W drugiej turze głosowania sołtysem został Piotr Korsak 4 głosami przechodząc, w pierwszej 1 głosem. Ludzie chcieli go z róznych pobudek. A zaczęło się tak, że ten wielki chłop wszedł na salę, podparł się ścianą i sobie stał. Zaproszony do złożenia sprawozdania za te 4 lata sołtysowania, z założonymi rączkami buntowniczo powiedział, że on żadnego sprawozdania składać nie będzie, bo ludzie widzieli co zrobił. Wszystkich zatkało, mnie też. Milczelim. Lecim dalej. Zgłoszono kadydaturę Krystyny Gajda. Wyraziła zgodę, później Piotra Korsaka i cisza. Zastanawiał się, ale w końcu się zgodził, mówiąc, że jemu tam wszystko jedno, może być. Łaskawca. No, ale dzięki Bogu, bo ci co nie chcieli pierwszej kandydatki odetchnęli z ulgą. No i tak się spięli w drugiej turze, że przeszedł z założonymi rączkami.To jest sukces, nie chce się a i tak się jest.Gratulacje! Wybralim też radę sołecką 8 osób, fajni ludzie.Może będzie aktywniejsza jak poprzednia, bo tamta spotkała się podobno 3 lub 4 razy. W ciągu kadencji?! Nie wiem, nie znam się na tym. No, ale dużo zależy od nowo wybranego sołtysa. Nowe wybory, nowa karta do działania. Może będzie lepiej i się spikną. Panie sołtysie, idzie wiosna, niech pan te rączęta rozsupła, nie obraża się, uśmiech na twarz nr 8 i do działania! Trzeba wysprzątać Dąbrówkę , zasyfiona od walających się śmieci, szczególnie przy przystanku. To nie pana działka? A czyja? To już nic nie wiem.

Wybory sołtysów 2015/03/01 11:19 #123

  • obserwator
  • obserwator Avatar
  • Gość
Boże chroń Dąbrówkę !!!! Czy nie mieliście innych kandydatów ?
REKLAMA

Wybory sołtysów 2015/03/01 14:16 #124

  • Anonim
  • Anonim Avatar
  • Gość

obserwator napisał: Boże chroń Dąbrówkę !!!! Czy nie mieliście innych kandydatów ?

Nie lubią pani G. to wybrali stare zło , ale czy to jest rozwiązanie ? No ale lepszy rydz.

Wybory sołtysów 2015/03/02 13:44 #125

  • znajomy
  • znajomy Avatar
  • Gość
Naprawdę jesteś budowlańcem zamiast mózgu masz cegłówkę.

Wybory sołtysów 2015/03/02 15:55 #126

  • rikiti
  • rikiti Avatar
  • Gość
taka jest demokracja każdy z nas ma jeden głos i tyle

Wybory sołtysów 2015/03/03 11:29 #127

  • ahhha
  • ahhha Avatar
  • Gość
Po 1 najpierw zgłoszono kandydaturę Piotra a potem Pani Krystyny ale wracając do sprawy widzę ze ruchu nie może przebolec przegranej jego kandydatki ponieważ jest mu to nie po wasie bo nie będzie juz miał kto mu tańczyć tak jak on zagra . wybory tez mu się udały podstępem ponieważ stawianie i obietnice typu dachy praca i wyjazdy na orlik i do błękitnych ale to nic 4 lata szybko minął i nikt się już nie nabierze na obiecanki i nie będzie głosujcie na mnie ja wam nieba uchyle hahah i jego komitet na zbierany we wsi nie będzie krzyczał na jaruniaa na jarunia ! Przed wyborami to Ryszard postał porozmawiał a teraz tak jak by ludzi nie znał ale to nic zmieni się to kto go nie znał to zobaczy jaki jest . nie ładnie panie radny wbijać się w opozycje z nieczystym sumieniem. Co do Korsaka uważam ze dużo zrobił i jeszcze dużo zrobi oby tak dalej .

Wybory sołtysów 2015/03/03 12:39 #128

  • mieszkaniec Bażyn
  • mieszkaniec Bażyn Avatar
  • Gość

ahhha napisał: Po 1 najpierw zgłoszono kandydaturę Piotra a potem Pani Krystyny ale wracając do sprawy widzę ze ruchu nie może przebolec przegranej jego kandydatki ponieważ jest mu to nie po wasie bo nie będzie juz miał kto mu tańczyć tak jak on zagra . wybory tez mu się udały podstępem ponieważ stawianie i obietnice typu dachy praca i wyjazdy na orlik i do błękitnych ale to nic 4 lata szybko minął i nikt się już nie nabierze na obiecanki i nie będzie głosujcie na mnie ja wam nieba uchyle hahah i jego komitet na zbierany we wsi nie będzie krzyczał na jaruniaa na jarunia ! Przed wyborami to Ryszard postał porozmawiał a teraz tak jak by ludzi nie znał ale to nic zmieni się to kto go nie znał to zobaczy jaki jest . nie ładnie panie radny wbijać się w opozycje z nieczystym sumieniem. Co do Korsaka uważam ze dużo zrobił i jeszcze dużo zrobi oby tak dalej .

Ta wasza nienawiść POWINNA SIĘ SKOŃCZYĆ , teraz macie okazję by dużo dla Dąbrówki zrobić dobrego, dobrze że jest Jaroń , dobrze że jest Korsak , razem powinni działać co wy jesteście za ludzie !!! Pamiętać że jeszcze się taki nie urodził by każdemu dogodził ......

Wybory sołtysów 2015/03/03 12:59 #129

  • OBSERWATOR
  • OBSERWATOR Avatar
  • Gość
ZAWSZE SIĘ GNIDA ZNAJDZIE BY MIESZAĆ !!!! TRZEBA SPRÓBOWAĆ INACZEJ.

Wybory sołtysów 2015/03/03 23:10 #130

  • Anonim
  • Anonim Avatar
  • Gość
Czy w Dąbrówce to nie było innych kandydatów ? Ja znam wielu.

Wybory sołtysów 2015/03/04 07:07 #131

  • Andrzej
  • Andrzej Avatar
  • Gość
Dąbrówka nie ma szczęścia do trafnych wyborów. Niewypał z radnym teraz z sołtysem. Zastraszeni ludzie nie potrafią dokonywać rozsądnych wyborów.

Wybory sołtysów 2015/03/05 08:56 #132

  • Anonim
  • Anonim Avatar
  • Gość

Andrzej napisał: Dąbrówka nie ma szczęścia do trafnych wyborów. Niewypał z radnym teraz z sołtysem. Zastraszeni ludzie nie potrafią dokonywać rozsądnych wyborów.


A w jaki to sposób ci ludzie są zastraszani? Maja pistolet przystawiony do głowy czy co?
Podobne hasła o zastraszaniu lansowali przeciwnicy burmistrza po nieudanym referendum. Po wyborach jakos przycichli - nie da sie bowiem używac argumentu o zastraszaniu wobec ponad 3 000 osób które głosowały za wyborem obecnego burmistrza.

Naprawde ciekawy jestem w jaki to sposób są ci ludzie zastraszani?

Wybory sołtysów 2015/03/06 11:56 #133

  • Zwolennik który nie miał wyjścia
  • Zwolennik który nie miał wyjścia Avatar
  • Gość

ahhha napisał: Po 1 najpierw zgłoszono kandydaturę Piotra a potem Pani Krystyny ale wracając do sprawy widzę ze ruchu nie może przebolec przegranej jego kandydatki ponieważ jest mu to nie po wasie bo nie będzie juz miał kto mu tańczyć tak jak on zagra . wybory tez mu się udały podstępem ponieważ stawianie i obietnice typu dachy praca i wyjazdy na orlik i do błękitnych ale to nic 4 lata szybko minął i nikt się już nie nabierze na obiecanki i nie będzie głosujcie na mnie ja wam nieba uchyle hahah i jego komitet na zbierany we wsi nie będzie krzyczał na jaruniaa na jarunia ! Przed wyborami to Ryszard postał porozmawiał a teraz tak jak by ludzi nie znał ale to nic zmieni się to kto go nie znał to zobaczy jaki jest . nie ładnie panie radny wbijać się w opozycje z nieczystym sumieniem. Co do Korsaka uważam ze dużo zrobił i jeszcze dużo zrobi oby tak dalej .

Piotrek powinien przeprosić za swoje zachowanie wszystkich którzy byli na wyborach, w przeciwnym razie powinien dać na luz i zrezygnować, tak zachowałby się gość który ma jeszcze coś w rozporku.Pozdrawiam wszystkich państwa.
REKLAMA

Wybory sołtysów 2015/03/07 12:20 #134

  • osoba
  • osoba Avatar
  • Gość
Wszystkim nowo wybranym sołtysom życzę sukcesów w pracy .
REKLAMA

Wybory sołtysów 2015/03/07 19:23 #135

  • ahaa
  • ahaa Avatar
  • Gość
A za co on ma ludzi przepraszać ja nie uważam żeby jego zachowanie było nie odpowiednie jedyna osoba która powinna przepraszać jest rychu ja swoja platanine i przebieranie nogami przy stole i namawianie i ściąganie ludzi aby nazbierac ludzi na jego kandydatke . chcialbys żeby oddal ci władze wtedy juz całkiem byś się czuł panem sytuacji ale nie ma tak dobrze