Wybory sołtysów - Strona 3 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re: Wybory sołtysów 2011/02/13 21:22 #31

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
Jak do tej pory ja nie slyszlalem zeby ktos narzekal na nowa pania dyrektor, wszyscy sobie chwala. Popieram Krawczyka.

Re: Wybory sołtysów 2011/02/13 21:29 #32

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Gość napisał: Pan Krawczyk doprowadził do zwolnienia dyrektorki w Bażynach i tego mu nie darujemy. Pan Ferenc może przywróci na stanowisko panią Ring.


pani Doroto proszę się pogodzić ze stanem faktycznym

Re: Wybory sołtysów 2011/02/13 22:11 #33

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

mieszkaniec napisał: Dla Ferenca w Bażynach została jeszcze do sprzedania remiza strażacka, kościół z księdzem a w przyszlości szkoła.. To juz bedzie wszytsko i wtedy MOZE odejdzie na 'zasłużoną' emeryture!!


zapomniałeś o plebani :mrgreen:
REKLAMA

Re: Wybory sołtysów 2011/02/14 10:12 #34

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
Aby uzdrowić sytuację w Bażynach należy zwolnić Krawczyka, przywrócić Ringową na dyrektorkę SP, księdza Tomasza powołać na katechetę. Następnie sprzedać remizę strażacką i nową szkołę. Obywateli którym to przeszkadza wysiedlić za Ural. Wiem że to drastyczne kroki ale są niezbędne. Skończą się knucia i intrygi Krawczyka z resztą buntowników.

Re: Wybory sołtysów 2011/02/14 11:28 #35

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

uczeń Stalina napisał: Aby uzdrowić sytuację w Bażynach należy zwolnić Krawczyka, przywrócić Ringową na dyrektorkę SP, księdza Tomasza powołać na katechetę. Następnie sprzedać remizę strażacką i nową szkołę. Obywateli którym to przeszkadza wysiedlić za Ural. Wiem że to drastyczne kroki ale są niezbędne. Skończą się knucia i intrygi Krawczyka z resztą buntowników.


Kogo Ferenc wybrał na sołtysa ? Wiecie coś w temacie ? Ciekawe za ile pójdzie remiza ?

Re: Wybory sołtysów 2011/02/14 12:02 #36

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

bażyniak napisał: Kogo Ferenc wybrał na sołtysa ? Wiecie coś w temacie ? Ciekawe za ile pójdzie remiza ?


remiza jest do sprzedania ? pewnie i tak nie będzie chętnych :lol:

Re: Wybory sołtysów 2011/02/14 14:04 #37

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
Od kiedy to ferenc wybiera sołtysa ? puknij się w łeb baranie. Sołtysa wybierają mieszkańcy.

Re: Wybory sołtysów 2011/02/14 15:40 #38

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Gość napisał: Od kiedy to ferenc wybiera sołtysa ? puknij się w łeb baranie. Sołtysa wybierają mieszkańcy.


z choinki się urwałeś ? rysiek budowniczy trzyma łapę na wszystkim oprócz szkoły

Re: Wybory sołtysów 2011/02/14 17:18 #39

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Gość napisał:

Gość napisał: Od kiedy to ferenc wybiera sołtysa ? puknij się w łeb baranie. Sołtysa wybierają mieszkańcy.


z choinki się urwałeś ? rysiek budowniczy trzyma łapę na wszystkim oprócz szkoły
juz nie dlugo i budynek po szkole przejmie na swoja dzialalnosc!!!gwarntuje tez ze zawroci bieg rzeki!!!

Re: Wybory sołtysów 2011/02/14 17:35 #40

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Gość napisał: juz nie dlugo i budynek po szkole przejmie na swoja dzialalnosc!!!


Może nowy punkcik pielęgniarski :roll: albo ośrodek spokojnej starości ? :mrgreen: zależy na co dadzą dotację. Zmysł biznesowy pozwala naszemu radnemu dostrzec kasę nawet na ulicy, znaczy się na starym cmentarzu wiejskim ;)

Re: Wybory sołtysów 2011/02/14 22:30 #41

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

hjacenty napisał:

Gość napisał: juz nie dlugo i budynek po szkole przejmie na swoja dzialalnosc!!!


Może nowy punkcik pielęgniarski :roll: albo ośrodek spokojnej starości ? :mrgreen: zależy na co dadzą dotację. Zmysł biznesowy pozwala naszemu radnemu dostrzec kasę nawet na ulicy, znaczy się na starym cmentarzu wiejskim ;)
panie rysku czemu pan tak nie nawidzi lydzi?wszyscy ci co maja inne poglady jak pan:sa przez pana dyskryminowani!!!brak mi slow by okreslic to co czuje do pana.....!ale niech pan mi wierzy kto mieczem wojuje~~OD MIECZA GINIE~!!! I NIE POMOZE SWIETY BOZE!!!!

Re: Wybory sołtysów 2011/02/15 01:21 #42

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

007 napisał: Sołtys jest darmowym poborcą podatkowym burmistrza. Za darmo rozniesie nakazy płatnicze. Nie ma żadnych uprawnień. Wieś polska jest skłócona, nie ma żadnej współpracy. Rady sołeckie to fikcja.

Tak, w większości wsi rady sołeckie są tylko na papierze. Wyłazi taka wiejska bierność. Ludzie ruszcie wreszcie tyłki i w końcu zadecydujcie sami, zeby pózniej nie narzekać. Teraz jest okazja aby zmieniać (jeżeli jest taka potrzeba) i wybierać ludzi madrych i aktywnych.
Dajcie juz spokój Ferencowi,wybory za tydzień a on jako człowiek zapobiegliwy swoich kandydatów na sołtysów ma. To nie tylko Bażyny. Uwierzcie w końcu, że o tym kto ma być sołtysem, kto w radzie sołeckiej decydujecie sami. Nie pozwólcie ludzie, by za was decydowała przewaga sił w orneckim samorządzie czy tez radny. To dla was mieszkańcy wsi ma być korzystnie, to dla was ma być dobrze. Ciekawi mnie co słychać z drugiej strony gminy w sołectwach Mingajny, Wola Lipecka, Wojciechowo, Henrykowo ,Krosno. Piszcie o swoich kandydatach na sołtysów. Myślę, ze nie tylko ja chciałbym ich poznać.

Re: Wybory sołtysów 2011/02/15 12:01 #43

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

buntownik napisał: Tak, w większości wsi rady sołeckie są tylko na papierze. Wyłazi taka wiejska bierność. Ludzie ruszcie wreszcie tyłki i w końcu zadecydujcie sami, zeby pózniej nie narzekać. Teraz jest okazja aby zmieniać (jeżeli jest taka potrzeba) i wybierać ludzi madrych i aktywnych.
Dajcie juz spokój Ferencowi,wybory za tydzień a on jako człowiek zapobiegliwy swoich kandydatów na sołtysów ma. To nie tylko Bażyny. Uwierzcie w końcu, że o tym kto ma być sołtysem, kto w radzie sołeckiej decydujecie sami. Nie pozwólcie ludzie, by za was decydowała przewaga sił w orneckim samorządzie czy tez radny. To dla was mieszkańcy wsi ma być korzystnie, to dla was ma być dobrze. Ciekawi mnie co słychać z drugiej strony gminy w sołectwach Mingajny, Wola Lipecka, Wojciechowo, Henrykowo ,Krosno. Piszcie o swoich kandydatach na sołtysów. Myślę, ze nie tylko ja chciałbym ich poznać.


w Henrykowie jest beznadziejnie. Ciągle ci sami ludzie mający wyłączność na nieomylność. Mimo fajnego sołtysa rada sołecka to kpina. Dlatego Henrykowo umiera. Młodzi się nie angażują mając dość wiecznych kłótni i przepychanek. Świetlica wiejska otwarta najkrócej w gminie to nonsens. Nikomu to nie przeskadza. Szkoda słów.
REKLAMA

Re: Wybory sołtysów 2011/02/15 12:27 #44

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

w Henrykowie jest beznadziejnie. Ciągle ci sami ludzie mający wyłączność na nieomylność. Mimo fajnego sołtysa rada sołecka to kpina. Dlatego Henrykowo umiera. Młodzi się nie angażują mając dość wiecznych kłótni i przepychanek. Świetlica wiejska otwarta najkrócej w gminie to nonsens. Nikomu to nie przeskadza. Szkoda słów.

w Henrykowie prawdopodobnie młodzi ludzie biorą udział w wyborach zobaczymy jak im pójdzie.
chcą ruszyć wreście sprawe swietlicy bo to jest najciekawszy temat bo ta rada co jest to nic ich nie obchodzi co się dzieje na tej świetlicy. Liczymy na zmiany.
REKLAMA

Re: Wybory sołtysów 2011/02/15 12:45 #45

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
W Bażynach nic nie trzeba zmieniać po za sołtysem. Reszta działa idealnie. Aż miło patrzeć że tak różni ludzie potrafią ze sobą bezkonfliktowo współpracować. Jedynie Krawczyk wiecznie mąci bo nie lubi Ferenca i coś mu zawsze nie pasi. Przyszła nowa władza i koniec samowoli sołtysa.