Forum dyskusyjne Ornecianki - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz: Pytania do Burmistrza

Nazwa
Tytuł
Załączniki

Historia tematu : Pytania do Burmistrza

Maks. pokazywanych 2 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2010/03/06 12:34 #3

Anonymous

 Avatar

Gość napisał: 1) Od trzech lat niszczeją budynki, które z powodzeniem można przerobić na: hotel, centrum edukacyjne, studium policealne, filie uczelni (niekoniecznie UWM), mieszkania socjalne, muzeum wojskowości, zakład produkcyjny itp., itd. Wymieniać można duuuużo... Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego leży w gestii władz miasta, nikt tego za nich nie zrobi. Ja rozumiem, że to sporo roboty i nikomu z urzędujących nie chce się tego zrobić, ale 3 lata jest zdecydowanie wystarczającym czasem na przeprowadzenie procedur związanych ze zmianą zagospodarowania.
2) Inwestorów nie poszukuje się siedząc za biurkiem i dzwoniąc do znajomych. To trzeba zrobić z głową, potrzebne są informacje w internecie (cisza), w branżowych czasopismach (cisza), w agencjach nieruchomości, które zajmują się wyszukiwaniem inwestorów (tak, tak, istnieją takie-cisza). Poszukiwanie inwestorów jest, owszem, żmudnym zajęciem, ale trzeba wziąć przykład z Zachodu ( prospekty, wszędzie widniejąca informacja odnośnie samych budynków jak i otoczenia).
2) Inwestorzy liczą, że gmina da im coś w zamian, np. zwolnienie z podatków, pomoc w załatwieniu wszystkiego (w tym szybka zmiana zagospodarowania przestrzennego), stworzenie dobrego dojazdu do inwestycji itp. co oferuje inwestorom gmina Orneta, za zagospodarowanie pustostanów prawie w centrum miasta? Ano nie wiem, tak jak nie wiedzą potencjalni inwestorzy, mieszkańcy miasta i wszyscy zainteresowani, bo..oczywiście władze miasta nikogo nie informują, albo nie mają chęci zainteresowania tym terenem inwestorów...


zgoda informacja ze strony gminy jest katastrofalna w dobie internetu można to zorganizować szybko i tanio a przede wszystkim skutecznie aczkolwiek sama koncepcja pytań do burmistrza jest bardzo trafiona
2010/01/30 05:44 #2

Anonymous

 Avatar

Gość napisał: brawo !!!! to odważny krok naszego burmistrza zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce czy to nie przedwyborcza zagrywka sprawdzimy w praniu

Pomysł bardzo dobry bo pytania faktycznie mamy !