Narodowe Czytanie „Wesela” w ZSO Orneta

Narodowe Czytanie „Wesela” w ZSO Orneta

ZSO

15 września w auli ZSO Orneta czytano „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Pani Anna Wróblewska – nauczyciel i rodzic jednocześnie wraz ze swym wychowankiem – Michałem Aniśko, przenieśli nas w świat „Wesela” brawurowymi wręcz dialogami postaci realnych i fantastycznych!

Ale po kolei… Zebraną w auli społeczność naszego ZSO i zacnych gości – uczniów klasy VI i VII SP 4 w Ornecie przywitał Pan Dyrektor Jerzy Janulewicz. Następnie Agnieszka Piwowar przybliżyła zebranym ideę akcji Narodowego Czytania. Po wprowadzeniu, Michał Aniśko przybliżył nam lekturę dramatu , nie zapominając – jak na tegorocznego maturzystę przystało – o zagajeniu na temat „Plotki …” Boya – Żeleńskiego.

W której to „Plotce…” autor zawarł oryginalną wskazówkę , którą Michał przekazał zebranym : „[…] zalecam czytelnikom … bawić się tą lekturą – wczuć się w jej rytm i atmosferę… – Co niniejszym uczyńmy…” . Uczyniliśmy – czytając i słuchając. Trudno ocenić, kto miał większą frajdę. Dość powiedzieć, że Boy- Żeleński na pewno „gdzieś tam… ” uśmiechał się z zadowolenia… Po wspólnej lekturze odbył się – dotyczący jej – konkurs Nagrodę stanowił egzemplarz „Wesela” ostemplowany okolicznościową pieczęcią. Nagrodzono także brawurowe wykonanie lektorów! W słowie kończącym Pan Dyrektor podziękował uczestnikom akcji i zachęcał zebranych do czytania – zawsze i wszędzie.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA