Drogówka z ludzką twarzą

Drogówka z ludzką twarzą

Policja

Od czwartku 20 października 2022 r. Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

W sobotę (05.11.2022 r.) lidzbarscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego osobową Skodą, której oświetlenie było niesprawne. Mężczyzna przyznał policjantom, że nie umie sam dokonać wymiany przepalonej żarówki i aby to zrobić musi udać się do mechanika. Okazało się, że kierujący miał przy sobie nową żarówkę na wymianę, wobec tego policjant bez wahania pomógł mężczyźnie usunąć niewielką usterkę jego pojazdu tak, aby ten mógł poruszać się w pełni sprawnym samochodem. Z uwagi na usunięcie usterki oraz brak wykroczeń drogowych w przeszłości kierujący został przez policjantów pouczony.

REKLAMA

Przypominamy, że jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych.

W podziękowaniu żona kierującego skierowała do Komendanta Powiatowego Policji w Lidzbarku Warmińskim następujące słowa: „Szanowny Panie Komendancie. W imieniu własnym i mojego męża składam podziękowania dla Pana podwładnych policjantów: pana Karola i pana Tomasza. Dn. 05.11 w godzinach popołudniowych w Ornecie zatrzymali do kontroli nasz samochód, w którym była przepalona żarówka przednich świateł mijania. Dzięki ich dużemu zaangażowaniu żarówka została wymieniona, co nie było sprawą prostą. Po przyjeździe męża nie mogłam uwierzyć, że nie tylko nie zapłacił mandatu ale policjanci wymienili zużytą żarówkę. Jeszcze raz bardzo dziękuję "POLICJANTOM Z LUDZKĄ TWARZĄ", gdyż zatrzymanie przez policję kojarzy się - niestety- tylko z otrzymaniem mandatu i to wysokiego.”

REKLAMA

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA