Nowy radiowóz orneckiej policji

Nowy radiowóz orneckiej policji

Policja

Nowoczesny radiowóz w poniedziałek trafił do policjantów Komisariatu Policji w Ornecie. Zakup pojazdu marki KIA był możliwy dzięki wsparciu lokalnych władz samorządowych. Posiada nowe, żółto – niebieskie oznakowanie i jest przeznaczony do służby patrolowo – interwencyjnej oraz innej służby w terenie.

W poniedziałek (12.12.2022 r.) Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski oraz Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel przekazali kluczyki do nowego radiowozu na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Ornecie nadkom. Tomasza Gładkowskiego. Zakup pojazdu był możliwy dzięki wsparciu również Wójta Gminy Lidzbark Warmiński Fabiana Andrukajtis, Wójta Gminy Kiwity Wiesława Tkaczuk oraz Wójta Gminy Lubomino Andrzeja Mazur.

REKLAMA

Samochód Kia Sportage wyposażony jest w silnik o pojemności 1598 cm3 oraz mocy 110 kW. Z dodatkowego wyposażenia posiada czujniki i kamerę cofania. Wyposażony jest również w dwa ekrany wspomagające. Pojazd został dostosowany do pracy policyjnej. Posiada nowe, żółto-niebieskie oznakowanie. Dzięki budowie dojedzie nawet w trudno dostępne miejsca.

Od dzisiaj, na ulicach gmin Orneta i Lubomino można spotkać funkcjonariuszy pełniących służbę zmotoryzowaną nowoczesnym radiowozem.

NIE PRZEPŁACAJ ZA OC
reklama

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA