Ukradł rower za 8,5 tyś zł

Ukradł rower za 8,5 tyś zł

Policja

Policjanci z morąskiego komisariatu zatrzymali podejrzanego o kradzież roweru mieszkańca Ornety i odzyskali skradziony jednoślad. Rower o wartości 8.500 zł. jeszcze dziś trafi do swojego właściciela.

Za popełnione przestępstwo 21-latkowi z Ornety grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj (17.12.19) do orneckiego komisariatu zgłosiła się mieszkanka miasta i poinformowała o kradzieży roweru. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że jej syn po skończonych lekcjach pojechał rowerem do babci i pozostawił jednoślad na klatce schodowej. Kiedy nastolatek wyszedł po jakimś czasie z mieszkania, roweru na klatce już nie było. Pokrzywdzona kobieta wyceniała wartość poniesionych strat na kwotę 8.500 zł.

Funkcjonariusze zaczęli ustalać okoliczności kradzieży. W sprawę włączyli się też morąscy policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę przy próbie sprzedaży roweru. 21-letni mieszkaniec Ornety trafił do policyjnej celi. Odzyskany rower został zabezpieczony. Jeszcze dziś trafi do swojego właściciela. Zatrzymany mężczyzna znany jest dobrze orneckim kryminalnym. Jeszcze dziś 21-latkowi zostanie przedstawiony zarzut kradzieży. To przestępstwo zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA