I Festiwal Modelarski o puchar Orneckiego Smoka

I Festiwal Modelarski o puchar Orneckiego Smoka

MDK

W orneckim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się I Festiwal Modelarski o Puchar Orneckiego Smoka (21-22 września). Na zorganizowanej z dużym rozmachem imprezie zaprezentowali się przede wszystkim modelarze z Polski północnej, ale nie zabrakło też reprezentacji z tak odległych miejsc jak Inowrocław, Oleśnica czy Gliwice.

Przez dwa dni mieszkańcy mogli podziwiać wiele form modelarstwa. W niebo wzbiły się modele lotnicze, na Jeziorze Mieczowym modelarze szkutniczy prezentowali swoje modele w czasie Regat żaglówek, w których udział wzięli Mistrzowie Polski z Braniewa. Tuż przez wejściem do OSIRu po wyznaczonym torze poruszały się samochodowe modele RC prezentowane przez młodych modelarzy, pasjonatów. Wnętrze samej Hali zamieniło się w ogromną salę wystawienniczą, na której zobaczyć można było 266 zgłoszonych do Festiwalu modeli. Przez dwa dni prowadzone były także warsztaty modelarskie, a dla chętnych zorganizowano konkurs latawca, w którym pierwszą nagrodę otrzymały dziewczęta z Ornety.

W niedzielny poranek przed OSiR-em swoje stoiska rozbiło wojsko, straż pożarna i straż graniczna. Pojawiły się pojazdy z żołnierzami 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego z Lidzbarka Warmińskiego. Tuż obok swój namiot rozstawiła 9. Brygada Kawalerii Pancernej z Braniewa. Swój sprzęt zaprezentowali zawodowi strażacy z Lidzbarka Warmińskiego i ich koledzy z OSP Orneta. Oficjalne rozstrzygnięcie i zakończenie Festiwalu odbyło się w niedzielę o godzinie 14.00 w Hali Ośrodka Sportu, który był głównym organizatorem imprezy. Grand Prix „Puchar Orneckiego Smoka” trafił do Jerzego Grabowskiego z Lidzbarka Warmińskiego za model żaglowca Dar Młodzieży.

W sumie przyznano 33 pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach, a także liczne wyróżnienia i nagrody specjalne. Festiwal został zainicjowany i przygotowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pana Roberta Dubaja, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie, Miejskiego Domu Kultury w Ornecie, Biblioteki Publicznej. Gdyby nie pomoc sponsorów i wsparcie instytucji impreza nie odbyła by się na tak wysokim poziomie, dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w jej organizację!

Fotorelacja dostępna na stronie: https://www.facebook.com/MDKOrneta

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA