Szykuje się afera z wywozem śmieci - Strona 3 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Rewelacja 2011/08/06 19:13 #31

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość

zdeziorioentowany klient napisał: PUK Orneta nie tylko obniżył ceny , lecz także rezygnuje z pobierania opłat za dzierżawę pojemników. Czy wszystkim nie wiem.Rewelacja. Słyszałem ,że przy naliczaniu opłat można się dogadać co do liczby zamieszkałych osób. To się nazywa elestyczne podejście.


to źle że ci idą na rękę wieśniaku?

Odp: Szykuje się afera z wywozem śmieci 2011/08/07 05:06 #32

  • Jowita
  • Jowita Avatar Autor
  • Gość

Grzegorz k. napisał: Ja podpisałem od września umowę z firmą PUK Pasłęk i będę płacił 21 zł. miesięcznie za 120 l poj.

Czy to dotyczy prywatnej posesji ?

Odp: Szykuje się afera z wywozem śmieci 2011/08/07 05:14 #33

  • Emeryt
  • Emeryt Avatar Autor
  • Gość

Marcin z Olkowa napisał: Firma ornecka jak będzie chciała, to bedzie wywozić smieci za darmo. Nikomu nic do tego. Podwyżka źle, obniżka źle i jak tu ludziom dogodzić.

Puk-owi w Ornecie dawno powinien się dobrać do d...y UOKiK.
Teraz obniżka bo od kwietnia brał ile chciał ! Tym razem tej sprawy nie zostawimy spokojnie !
REKLAMA

Odp: Szykuje się afera z wywozem śmieci 2011/08/07 05:24 #34

  • Jowita
  • Jowita Avatar Autor
  • Gość

anonim napisał: Ratusz celowo nie podaje informacji że można zapisać się do konkurencji. To bardzo nie ładne zachowanie naszego dworu.

Pan burmistrz miał marzenie zostać TYM KIM TERAZ JEST !!!! Pan burmistrz nie marzył i nie obiecał spełniać naszych marzeń.

Odp: Szykuje się afera z wywozem śmieci 2011/08/07 05:30 #35

  • Jowita
  • Jowita Avatar Autor
  • Gość

obiektywny napisał:

marzyciel napisał: Przeczytanie wypowiedzi o stosowanych praktykach dot. wywozu śmieci w Ornecie dają bardzo dużo do myślenia. Są to wypowiedzi bardzo konkretne, rzeczowe, wskazują na niedozwolone praktyki.
Wszyscy radni przed posiedzeniem komisji powinni przeczytać, sprawdzić, wyciągnąć wnioski.
Mam nadzieję, że sprawa nie skończy się na przedstawieniu informacji przez Panią Prezes. Prawdziwe informacje są właśnie tutaj i w terenie. Pani Prezes na pewno nie poinformuje Radnych o swoich "osiągnięciach".
A mnie się marzy...


Co ty wiesz o życiu? to jakaś zmasowana akcja przeciwko pani prezes wyraźnie widać że ktoś chce jej zaszkodzić. Może czyjaś urażona ambicja ucierpiała i jako anonim rozładowuje swoje kompleksy.
Draństwo PUK Orneta trwa od rozłączenia się z ZGKiM !!! Mieszkańcy wiedzą jak było,ale pazerność i chamstwo nie ma końca ! Kontrola będzie przeprowadzona.Pismo złożone !

Odp: Szykuje się afera z wywozem śmieci 2011/08/07 05:34 #36

  • Jowita
  • Jowita Avatar Autor
  • Gość

Rowerzysta napisał: Ostatnio wybrałem się z rodziną na przejażdżkę rowerową w kierunku Krosna. Przejeżdżając koło PUK-u zauważyłem hałdy śmieci, butelek, i innych odpadów. Dzień był ciepły więc woń unosząca się w powietrzu dawała się we znaki, setki wron latały jak sępy w poszukiwaniu pożywienia. Zastanawiam się jak można było dopuścić do utworzenia składowiska odpadów w mieście, kto wydał decyzję ? a może PUK robi to po cichu ? Wstyd mi jako dla mieszkańca Ornety kiedy widzę przejeżdżający autobus z turystami z Niemiec do Krosna widzą taką wizytówkę miasta. Dziwi mnie fakt, że mieszkańcy z okolicznych domów nie interweniują w tej sprawie przecież to miejsce nie jest w żaden sposób przygotowane do składowania odpadów. Tylko czekać jak zaczną biegać po ulicy szczury i inne gryzonie (albo już biegają tylko nie widziałem). Mówi się głośno o ochronie środowiska a składuje się odpady w miejscu nie przygotowanym. Ciekaw jestem czy PUK posiada stosowne pozwolenia na składowanie odpadów w tym miejscu. Ludzie dbajmy o nasze miasto nie pozwólmy na zaśmiecanie firmom, które nie wiedzą co robi z takimi odpadami zlećmy wywóz profesjonalistą.

Porządek i zapach "ornecki" opłaty z sufitu !!!!!

Odp: Szykuje się afera z wywozem śmieci 2011/08/07 05:44 #37

  • Julia
  • Julia Avatar Autor
  • Gość

Liczą się fakty napisał: Fakty są porażające. Firma w porozumieniu z władzami miasta chciała wydrenować od mieszkańców setki tysiećy złotych tytułem podwyżki cen za wywóz odpadów. Przesłanki i argumenty świadczące o konieczności dokonania podwyżki z założenia były fałszywe. Jak strach przed konkurencją zajrzał w oczy, Pani prezes bardzo szybko zweryfikowała koszty i okazało się ,że podwyżka była jedynie zdzierstwem i nic więcej. Teraz powie ,że w trybie pilnym tnie koszty i poda np. redukcję zatrudnienia w postaci zwolnienia Pana Henia, który co by nie mówić posiadał ugruntowaną więdzę na temat gospodarki odpadami. Jestem przekonany ,że najbliższe miesiące rozstrzygną kto miał racje , bo dni PUK-u jeżeli nie dokonają radykalnych zmian są w zasadzie policzone.

Teraz pójdziemy z ciosem i i ta firma musi być skontrolowana !! Okrada mieszkańców, a jak hałas to tnie koszty ! Pałę przegięli .Orneta to nie wolna ameryka i też ma ludzi myślących.
Cwaniactwo orneckie i pazerność przekracza normy przyzwoitości.

Odp: Szykuje się afera z wywozem śmieci 2011/08/07 09:11 #38

  • radca
  • radca Avatar Autor
  • Gość
Zadajemy sobie często pytaniaeo sens tworzenia przez gminy swoich spółek, skoro musiałyby one ubiegać się o zamówienia publiczne w drodze przetargów (nierzadko je przegrywając), trzeba odpowiedzieć następująco: obowiązkiem gmin jest taka organizacja systemu świadczeń usług komunalnych, aby zbiorowe potrzeby wspólnoty były zaspokajane w sposób bieżący, nieprzerwany i powszechnie dostępny. Zgodnie z zasadą subsydiarności, gmina – bezpośrednio lub pośrednio przez swoje jednostki organizacyjne – powinna dostarczać te usługi, których nie dostarczają podmioty niepubliczne.
Jeśli takie istnieją i świadczą usługi, to gmina nie musi prowadzić własnych firm. Samorząd nie powinien prowadzić działalności konkurencyjnej wobec własnych mieszkańców, w tym również na niwie komunalnej, tym bardziej poprzez wyłączanie spółek komunalnych spod działania ustawy o zamówieniach publicznych. W ramach obowiązku organizacji systemu świadczenia usług gmina powinna wręcz kreować układy konkurencyjne, tworząc np. spółki komunalne w sytuacji braku dostawcy konkretnych usług lub prywatyzując taką spółkę, gdy pojawiają się inne podmioty, zdolne do świadczenia usług.

Odp: Szykuje się afera z wywozem śmieci 2011/08/16 07:01 #39

  • wolny słuchacz
  • wolny słuchacz Avatar Autor
  • Gość
Mądrego , to i warto posłuchać.

Odp: Szykuje się afera z wywozem śmieci 2011/08/16 08:39 #40

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość

radca napisał: Zadajemy sobie często pytaniaeo sens tworzenia przez gminy swoich spółek, skoro musiałyby one ubiegać się o zamówienia publiczne w drodze przetargów (nierzadko je przegrywając), trzeba odpowiedzieć następująco: obowiązkiem gmin jest taka organizacja systemu świadczeń usług komunalnych, aby zbiorowe potrzeby wspólnoty były zaspokajane w sposób bieżący, nieprzerwany i powszechnie dostępny. Zgodnie z zasadą subsydiarności, gmina – bezpośrednio lub pośrednio przez swoje jednostki organizacyjne – powinna dostarczać te usługi, których nie dostarczają podmioty niepubliczne.
Jeśli takie istnieją i świadczą usługi, to gmina nie musi prowadzić własnych firm. Samorząd nie powinien prowadzić działalności konkurencyjnej wobec własnych mieszkańców, w tym również na niwie komunalnej, tym bardziej poprzez wyłączanie spółek komunalnych spod działania ustawy o zamówieniach publicznych. W ramach obowiązku organizacji systemu świadczenia usług gmina powinna wręcz kreować układy konkurencyjne, tworząc np. spółki komunalne w sytuacji braku dostawcy konkretnych usług lub prywatyzując taką spółkę, gdy pojawiają się inne podmioty, zdolne do świadczenia usług.


W radzie miejskiej mamy twarde głowy od myślenia sami ekonomiści Balcerowicz przy nich to pikuś. Jeszcze nam nie jedną reformę wykręcą.

Odp: Szykuje się afera z wywozem śmieci 2011/09/11 18:24 #41

  • Janina
  • Janina Avatar Autor
  • Gość
:woohoo: Pani prezes z PUK-u powinna popracować nad estetyką kontenerów na śmieci. W żadnym szanującym się mieście nie ma tak zdezelowanych pojemników na śmieci jak w naszej Ornecie. Myślę ,że pamiętają czasy późnego Gierka i przy tym niemiłosiernie cuchną.

Odp: Szykuje się afera z wywozem śmieci 2011/09/18 07:20 #42

  • Zofia
  • Zofia Avatar Autor
  • Gość
:lol: Coraz wiecej osób prywatnych zmieniło firmę wywozową i są z tej decyzji bardzo zadowoleni. Estetyczne pojemniki ,cena konkurencyjna i co najważniejsze odpady wywożone są systematycznie. Do tej pory nigdy nie byłam pewna za co tak naprawdę płacę.

Odp: Szykuje się afera z wywozem śmieci 2011/11/14 19:27 #43

  • Janina
  • Janina Avatar Autor
  • Gość
Ciekawe co za zawistny jełop z PUK-u pomalował na ul. Kwiatowej dla pasłęckiej konkurencji kontenery na śmieci. Na takie postępowanie zdaje się jest jakiś paragraf.
REKLAMA

Odp: Szykuje się afera z wywozem śmieci 2012/11/26 21:40 #44

  • Jacek
  • Jacek Avatar Autor
  • Gość
Za to mniej tylko pretensje do naszych współmieszkańców, dużo rzeczy w mieście jest zdezolowanych jak nigdzie indziej ale to uroki Ornety
REKLAMA

Odp: Szykuje się afera z wywozem śmieci 2013/05/28 20:52 #45

  • liczą się fakty
  • liczą się fakty Avatar Autor
  • Gość
:woohoo: A nie mówiłem. PUK-u już nie ma . Firma burmistrza została nawet wyautowana z przetargu. Winnych tej sytuacji brak. Chyba ,że tak musiało być.Śmiech na sali. :lol: :woohoo: