Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2010 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2010 2010/11/12 09:38 #1

  • zosia
  • zosia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert od polityki
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ranking wskazuje, które samorządy w Polsce mogą poszczycić się największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych. Brane są pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne. Nasz ranking obejmuje zarówno ?stare?, jak i ?nowe? środki (z unijnego budżetu 2007 ? 2013).
Podstawą do oceny jest wartość przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów oraz liczba mieszkańców według GUS. Dane pochodzą z dokumentacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa i obejmują umowy podpisane do połowy kwietnia 2010 r. (bez programów przedakcesyjnych). Pominięte zostały niektóre ogólnopolskie projekty drogowe, które trudno przyporządkować poszczególnym jednostkom samorządowym.


Orneta w naszym województwie wyprzedziła między innymi:
Morąg, Pieniężno, Nidzicę, Frombork, Kętrzyn, Korsze, Bartoszyce, Lidzbark, Działdowo, Dywity, Pasłęk, Szczytno, Młynary, Jeziorany, Mrągowo, Tolkmicko, Susz, Górowo Iławieckie.

Re: Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2010 2010/11/12 09:46 #2

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

zosia napisał: Ranking wskazuje, które samorządy w Polsce mogą poszczycić się największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych. Brane są pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne. Nasz ranking obejmuje zarówno ?stare?, jak i ?nowe? środki (z unijnego budżetu 2007 ? 2013).
Podstawą do oceny jest wartość przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów oraz liczba mieszkańców według GUS. Dane pochodzą z dokumentacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa i obejmują umowy podpisane do połowy kwietnia 2010 r. (bez programów przedakcesyjnych). Pominięte zostały niektóre ogólnopolskie projekty drogowe, które trudno przyporządkować poszczególnym jednostkom samorządowym.


Orneta w naszym województwie wyprzedziła między innymi:
Morąg, Pieniężno, Nidzicę, Frombork, Kętrzyn, Korsze, Bartoszyce, Lidzbark, Działdowo, Dywity, Pasłęk, Szczytno, Młynary, Jeziorany, Mrągowo, Tolkmicko, Susz, Górowo Iławieckie.


Więc brawa dla Ołtuszewskiego nie wiedziałem o tym :shock:

Re: Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2010 2010/11/12 15:09 #3

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość


Więc brawa dla Ołtuszewskiego nie wiedziałem o tym :shock:


Takiego gospodarza nam trzeba i dlatego głosujmy na p.Ołtuszewskiego.
REKLAMA

Re: Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2010 2010/11/12 18:02 #4

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
Ranking wskazuje, które samorządy w Polsce mogą poszczycić się największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych. Brane są pod uwagę wszystkie programy pomocowe, których beneficjentami są zarówno władze samorządowe, jak i przedsiębiorstwa, rolnicy i organizacje społeczne. Nasz ranking obejmuje zarówno ?stare?, jak i ?nowe? środki (z unijnego budżetu 2007 ? 2013).
Podstawą do oceny jest wartość przyznanej pomocy z UE, liczba realizowanych projektów oraz liczba mieszkańców według GUS. Dane pochodzą z dokumentacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa i obejmują umowy podpisane do połowy kwietnia 2010 r. (bez programów przedakcesyjnych). Pominięte zostały niektóre ogólnopolskie projekty drogowe, które trudno przyporządkować poszczególnym jednostkom samorządowym.


Orneta w naszym województwie wyprzedziła między innymi:

Morąg, Pieniężno, Nidzicę, Frombork, Kętrzyn, Korsze, Bartoszyce, Lidzbark, Działdowo, Dywity, Pasłęk, Szczytno, Młynary, Jeziorany, Mrągowo, Tolkmicko, Susz, Górowo Iławieckie.
Nasz Burmistrz mówcą nie jest ale robi wiele-o czym świadczą fakty.

Re: Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2010 2010/11/12 19:57 #5

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
ja również zagłosuję na pana Andrzeja :D

Re: Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2010 2010/11/13 05:48 #6

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Gość napisał:
Takiego gospodarza nam trzeba i dlatego głosujmy na p.Ołtuszewskiego.

Spacerując po Ornecie dostrzegam i doceniam choćby najmniejszą zmianę na lepsze.Z kadencji p.Koguta zapamiętałam wlanie asfaltu ulic na starówce i obłędne łatanie dziur.
Halla sportowa,absencja w pracy burmistrza /długie leczenie/ i dług pozostawiony dyskwalifikuje p.Koguta.GŁOSUJEMY NA p.OŁTUSZEWSKIEGO.

Re: Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2010 2010/11/13 14:05 #7

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Jowita napisał:

Gość napisał:
Takiego gospodarza nam trzeba i dlatego głosujmy na p.Ołtuszewskiego.

Spacerując po Ornecie dostrzegam i doceniam choćby najmniejszą zmianę na lepsze.Z kadencji p.Koguta zapamiętałam wlanie asfaltu ulic na starówce i obłędne łatanie dziur.
Halla sportowa,absencja w pracy burmistrza /długie leczenie/ i dług pozostawiony dyskwalifikuje p.Koguta.GŁOSUJEMY NA p.OŁTUSZEWSKIEGO.


Ja również zagłosuję na pana Ołtuszewskiego bo mi się ten człowiek podoba i tyle. I mogą sobie zrywać jego plakaty ile wlezie a ja wiem swoje.

Re: Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2010 2010/11/13 14:49 #8

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Gość napisał:
Ja również zagłosuję na pana Ołtuszewskiego bo mi się ten człowiek podoba i tyle. I mogą sobie zrywać jego plakaty ile wlezie a ja wiem swoje.


zrywanie plakatów świadczy o totalnej bezsilności tandemu Kogut - Popiel :lol: wiemy wiemy to nie tak miało być panowie :lol:

Re: Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2010 2010/11/14 22:04 #9

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

antyradny napisał:

Gość napisał:
Ja również zagłosuję na pana Ołtuszewskiego bo mi się ten człowiek podoba i tyle. I mogą sobie zrywać jego plakaty ile wlezie a ja wiem swoje.


zrywanie plakatów świadczy o totalnej bezsilności tandemu Kogut - Popiel :lol: wiemy wiemy to nie tak miało być panowie :lol:

A to ciekawe? Ktozrywa plakaty Popiela?
To dopiero pomyłka. Może Ołtuszewski się obawia wcześniejszej emerytury

Re: Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2010 2010/11/14 22:35 #10

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
A to ciekawe? Ktozrywa plakaty Popiela?
To dopiero pomyłka. Może Ołtuszewski się obawia wcześniejszej emerytury[/quote]


Ja myślę,że jak zrobiła sie afera z tymi pozrywanymi plakatami ołtuszewskiego to może sami sobie pozrywali tak dla zmyłki.

Re: Ranking Europejska Gmina - Europejskie Miasto 2010 2010/11/19 10:36 #11

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
na stronie www.orneta.pl zakładka fundusze europejskie są wypisane REALIZOWANE PROJEKTY. Trochę to niezgodne z treścią ulotki p. Jarosława Koguta i wypowiedzią na forum
  • Strona:
  • 1