Uderzył w drzewo

Uderzył w drzewo

Policja

Podczas minionego weekendu lidzbarscy policjanci pracowali na miejscu łącznie dziesięciu zdarzeń drogowych. Większość tych zdarzeń to kolizje, podczas których uczestnicy nie odnieśli żadnych obrażeń. W sobotę, na terenie gminy Lubomino doszło do wypadku drogowego, którego uczestnik został przetransportowany do szpitala.

W sobotę (19.11.2022 r.) około godziny 12:00 na trasie Karbówka – Lubomino doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 61-letniego kierującego osobowym Nissanem. Według ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, kierujący Nissanem, z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze drogi, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Z obrażeniami ciała 61-latek został przetransportowany do szpitala. Mężczyzna jechał sam, był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Przypominamy, że warunki pogodowe są zmienne i wielkimi krokami zbliża się okres zimowy.

Motoryzacja - zobacz na Ceneo.pl

Zadbajmy o wymianę opon w samochodach na zimowe – zwiększy to bezpieczeństwo podczas jazdy. Należy też pamiętać o dokładnym oczyszczaniu pojazdu z zalegającego na nim śniegu, tak aby widoczność podczas kierowania nie była ograniczona. Biorąc pod uwagę warunki drogowe należy do nich dostosować bezpieczną prędkość oraz odległość od poprzedzających nas pojazdów, która zapewni możliwość wykonania każdego, nawet nagłego manewru na drodze w sposób bezpieczny. Zachowajmy także szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych, jadąc z prędkością umożliwiającą ustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach.

 

 

 

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA