Pościg za Golfem

Pościg za Golfem

Policja

Policjanci po kilkukilometrowym pościgu zatrzymali 24-letniego kierowcę volkswagenem. Mężczyzna podczas jazdy przekroczył dopuszczalną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Powód? 1,83 promila alkoholu! Za swoje zachowanie teraz mieszkaniec gminy odpowie przed sądem.

Wczoraj (tj. 22.09.2020 r.) policjant ruchu drogowego wraz z żołnierzem Żandarmerii Wojskowej wspólnie nadzorując ruch na drodze wojewódzkiej nr 507, zauważyli jadącego z nadmierną prędkością Golfa. Było to w miejscowości Henrykowo na ograniczeniu prędkości znakiem B-33 do 40 km/h. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że jego kierowca rozpędził auto do 72 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 40 km/h. Gdy policjanci nakazali mu zatrzymanie się do kontroli, kierujący zlekceważył sygnały dawane przez policjantów, skręcił w drogę gruntową i próbował uciec.

Po kilkukilometrowym pościgu funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera. Po chwili powód ucieczki był jasny. Kierujący był pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 24-latek kierował samochodem mając 1,83 promile alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie autem w takim stanie oraz niezatrzymanie się do kontroli grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA