Pierwszy czerwcowy weekend za nami

Pierwszy czerwcowy weekend za nami

Policja

Coraz lepsze warunki pogodowe sprzyjają jeździe jednośladami. Rower, motorower czy motocykl wymagają od nas pełnej koncentracji oraz skupienia co nie idzie w parze z jazdą pod wpływem alkoholu. Od piątku policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów i jednego motorowerzystę.

W piątek (03.06.2022 r.) przed godziną 22:00 w Ornecie policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Orneta miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Rower został przekazany osobie wskazanej, natomiast rowerzystę policjanci ukarali mandatem w kwocie 2500 zł.

Również w sobotę (04.06.2022 r.) o godzinie 16:40 w miejscowości Opin policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego kierowcę motoroweru. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało blisko 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Motorower został przekazany osobie wskazanej. Ten przypadek nie został zakończony mandatem karnym. Kierujący jednośladem swoje zachowanie będzie musiał tłumaczyć przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (04.06.2022 r.) o godzinie 21:20 w Lubominie orneccy policjanci kontrolowali rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 62-letniego kierującego wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Rower przekazano osobie wskazanej natomiast kierującego jednośladem policjanci ukarali mandatem w kwocie 2500 zł.

REKLAMA
ORNECIANKA POLECA
REKLAMA