Czarny czwartek w Lubominie

Czarny czwartek w Lubominie

Policja

Ten marcowy czwartek pozostanie na długo w pamięci pijanych rowerzystów z Lubomina. Tylko w ciągu jednego dnia zatrzymano dwóch pijanych cyklistów.

W czwartek (tj. 03.03.2022 r.) po godzinie 7:00 policjanci z Lidzbarka Warmińskiego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę jadącego w miejscowości Lubomino. 65-letni mieszkaniec gminy Lubomino poddany został badaniu alkomatem. Te zaś wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Rowerzysta swoją podróż kontynuować musiał pieszo. Rower przekazano osobie wskazanej przez mężczyznę. Za popełnione wykroczenie kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany w Lubominie około godziny 10:00. Mieszkaniec gminy Lubomino, 38-latek, w swoim organizmie miał prawie 0,60 promila alkoholu. On także swoją dalszą drogę pokonać musiał pieszo, ponieważ rower przekazany został osobie wskazanej. Mężczyzna będzie musiał zapłacić za swoją jazdę, którą wspomógł alkoholem. I to nie mało. Został ukarany mandatem w kwocie 2500 zł.

 

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA