Audikiem bez uprawnień i OC

Audikiem bez uprawnień i OC

Policja

Wiosenna aura powoduje częstsze korzystanie z jednośladów. Pamiętajmy, że kierując rowerem jesteśmy takimi samymi uczestnikami drogi jak kierujący samochodami. Mamy takie same prawa ale również obowiązki. W weekend orneccy policjanci skontrolowali nietrzeźwego rowerzystę oraz kierującego samochodem, który nie posiadał uprawnień.

W piątek (08.04.2022r.) około godziny 18:00 orneccy funkcjonariusze na terenie gminy Orneta kontrolowali rowerzystę. 55-letni mieszkaniec gminy Orneta kierował rowerem mając ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Podróż rowerzysty zakończyła się mandatem w kwocie 2500 zł. Rower został przekazany osobie wskazanej.

REKLAMA

Tego samego dnia funkcjonariusze Komisariatu Policji w Ornecie podczas patrolu zauważyli kierującego, który nie zastosował się do znaku „zakaz zatrzymywania się”, a następnie odjechał. Policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki Audi do kontroli, która jak się okazało wykazała szereg innych wykroczeń. Kierujący 25-latek, mieszkaniec Ornety nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Natomiast pojazd, którym kierował nie posiadał ubezpieczenia OC oraz wymaganego wyposażenia. Za szereg wykroczeń 25-latek został ukarany mandatami w łącznej kwocie 1800 zł. Z kierowania pojazdem mechanicznym nie posiadając do tego uprawnień mężczyzna będzie w niedługim czasie tłumaczył się przed sądem. Obecnie czyn z art. 94 §1 k.w. zagrożony jest karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywną nie niższą niż 1500 zł oraz orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód został przekazany osobie wskazanej.

NIE PRZEPŁACAJ ZA OC
reklama
ORNECIANKA POLECA
REKLAMA