23-latek z Ornety uprawiał narkotyki

23-latek z Ornety uprawiał narkotyki

Policja

Policjanci z lidzbarskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na podstawie przeprowadzonych czynności ustalili, że 23-letni mieszkaniec Ornety może posiadać narkotyki.

W minioną środę (18.03.20) mundurowi zapukali do drzwi mieszkania mężczyzny. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci znaleźli około 6 gramów zielonego suszu. Środki odurzające schowane były w kuchni i w jednym z pokoi. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest to marihuana. 23-latek został zatrzymany. W dniu wczorajszym mieszkaniec Ornety usłyszał zarzuty. W trakcie przesłuchania przyznał się do ich popełnienia i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna jest podejrzany o wytwarzanie i posiadanie środków odurzających.

Zgodnie z art. 53 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii „Kto, wbrew przepisom ustawy, wytwarza, przetwarza albo przerabia środki odurzające lub substancje psychotropowe albo przetwarza słomę makową, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Tej samej karze podlega też ten (art. 62) „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe (...)”.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA