Central Hotel

8 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #669 przez ewa
Central Hotel was created by ewa
Central Hotel

Załączniki:
8 lata 7 miesiąc temu #749 przez albert
Replied by albert on topic Central Hotel
Dodam tylko że ten budynek w niezmienionej formie istniał do ok.72-73 roku.
Póżniej powstało coś co istnieje do dzisiaj :evil:

Kto nie pamięta historii skazany jest na ponowne jej przeżycie
8 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #752 przez ewa
Replied by ewa on topic Central Hotel

albert napisał: Dodam tylko że ten budynek w niezmienionej formie istniał do ok.72-73 roku.
Póżniej powstało coś co istnieje do dzisiaj :evil:

a nie wiesz co było powodem ? stan techniczny budynku czy inne czynniki wyższe ?

Załączniki:
8 lata 7 miesiąc temu #759 przez albert
W tym czasie(wiosna 1974) w salce nad zakrystią miałem religię,przygotowanie do I-szej Komunii.To co działo się na budowie było znacznie ciekawsze niż to czego chciała nas nauczyć siostra...siostra... :roll: Kto mi pomoże?Jak ona miała na imię?Wtedy wydawało się że jest bardzo stara.No, ale jak się ma osiem lat to i osiemnastka jest w podeszłym wieku :lol:
Wracając do tematu.Oficjalna wersja głosiła że budynek jest w złym stanie i miał to być remont.Kiedy go ukończono okazało się że powstał nowy blok.Ludzie szeptali że władza chciała zasłonić kościół.Czy rzeczywiście o to chodziło nie wiem

8 lata 7 miesiąc temu - 5 lata 9 miesiąc temu #761 przez ewa
he to ta siostra to w pamięci pozostała ?

inne zdjęcie Wormditt - Central Hotel

Załączniki:
8 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #814 przez ewa
jeszcze widok z bliska :P

Załączniki:
8 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #871 przez ewa

albert napisał: W tym czasie(wiosna 1974) w salce nad zakrystią miałem religię,przygotowanie do I-szej Komunii.To co działo się na budowie było znacznie ciekawsze niż to czego chciała nas nauczyć siostra...siostra... :roll: Kto mi pomoże?Jak ona miała na imię?Wtedy wydawało się że jest bardzo stara.No, ale jak się ma osiem lat to i osiemnastka jest w podeszłym wieku :lol:
Wracając do tematu.Oficjalna wersja głosiła że budynek jest w złym stanie i miał to być remont.Kiedy go ukończono okazało się że powstał nowy blok.Ludzie szeptali że władza chciała zasłonić kościół.Czy rzeczywiście o to chodziło nie wiem

wpadło mi zdjęcie z okresu z przed poprawki naszych budowlańców czyli jak mówisz < 1974 :P Kamieniczki wyglądają naprawdę pięknie i to bez kasy z UE

Załączniki:
6 lata 6 miesiąc temu #9345 przez Pan Roman
Replied by Pan Roman on topic Central Hotel
to tylko pokazuje jakie wtedy były czasy Gierka a jakie sa teraz :)
6 lata 6 miesiąc temu #9350 przez Anonim
Replied by Anonim on topic Central Hotel
na ostatnim zdjęciu czarno-białym na wieży kościoła widać zegary :-)
6 lata 5 miesiąc temu #9374 przez Paul
Replied by Paul on topic Central Hotel
Bardzo ładne zdjęcia, chciałbym się przenieść w czasie i pospacerować po starówce z drewnianą fajką w ustach :)
6 lata 3 miesiąc temu #9562 przez Anonim
Replied by Anonim on topic Central Hotel
Mogła cię uczyć religii albo siostra Janina, albo siostra Adela.
6 lata 3 miesiąc temu #9563 przez ben
Replied by ben on topic Central Hotel
Zdajesz się być moim rówieśnikiem! :)
Powinieneś pamiętać dwie siostry, które uczyły wtedy religii. Pierwsza z nich, bardzo młoda (wtedy!) to siostra Adela. Lubiła dzieciom stawiać piątki z "brzuszkami". Uczyła religii tych którzy nie chodzili jeszcze do szkoły i tych, którzy uczyli się w klasach 1 - 2.
Dzieci starsze uczyła natomiast siostra Janina, rzeczywiście wyglądająca staro. Pamiętam jej powiedzonko na tzw. "próbach do komunii":
"Nie korkować ławek!"
6 lata 2 miesiąc temu #9627 przez ben
Replied by ben on topic Central Hotel
Ten "Anonim" wyżej nad tym wpisem to ja (Informacja o siostrach). Nie byłem jeszcze zalogowany, :)
5 lata 10 miesiąc temu #9894 przez albert
Mam zaległości na forum.Dopiero teraz przeczytałem wpis bena.
Jasne że siostra Janina.Siostra Adela uczyła religii w pierwszej klasie.Pozdrawiam

5 lata 9 miesiąc temu - 5 lata 9 miesiąc temu #10114 przez ewa
Ciekawostka, tutaj mamy jakiś biznes pana Hugo Buchholza którego zastąpił Bruno Braun.

Załączniki:
Czas generowania strony: 1.060 s.