Mamy konkurencję - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Mamy konkurencję 2011/07/19 11:05 #1

  • Lamus
  • Lamus Avatar Autor
  • Gość
Od 01.08.2011 zakończyła się era monopolu PUK-u . Na ornecki rynek wchodzi nowa firma z Pasłęka proponująca tańsze usługi.Czy będzie lepiej, zobaczymy. Nasza firma musi się spinać , bo jak nie , to trzeba będzie zasilić armię bezrobotnych.

Odp: Mamy konkurencję 2011/07/20 11:58 #2

  • Pewniak
  • Pewniak Avatar Autor
  • Gość
Firma pasłedzka jest wielu lokatorów ze wspólnot juz złozyło wymówienia puk-owi i najwidoczniej nie narzekaja. Cena za śmieci jest najwyższa od 50 lat to skandal.

Odp: Mamy konkurencję 2011/07/23 20:26 #3

  • JA ROZEŹLONY JAK CHOLERA
  • JA ROZEŹLONY JAK CHOLERA Avatar Autor
  • Gość
Wku....ia mnie ta sytuacja.Ciągle słyszeliśmy że cena wywozu śmieci jest wysoka,ale na to NIC poradzić nie można-wysokie ceny paliw itp.brednie.
Teraz okazuje się że od 01.08 cena za wywóz śmieci od osoby w PUK-u spada z ok.13 zł na 8 lub 9.
CUD!!!
A ja teraz PUK mam w DUPIE ! Choćbyście policzyli po 5 zł od osoby ja wam dziękuję.
Pokażmy choć raz kombinatorom że nie można obywateli mieć w .... jak wyżej
NIECH ŻYJE KONKURENCJA!!!
REKLAMA

Odp: Mamy konkurencję 2011/07/24 18:57 #4

  • Nabity w butelkę.
  • Nabity w butelkę. Avatar Autor
  • Gość
Niech teraz władza uzasadni pod względem ekonomicznym dla mieszkańców pierwszą po wojnie obniżkę cen. Myślę , że dzięki zapowiadanej w tej dziedzinie konkurencji będziemy mieli wreszcie zdrowy rynek. Oddajcie teraz niesłusznie naliczenia za usługi od stycznia.

Odp: Mamy konkurencję 2011/08/02 18:17 #5

  • Jowita
  • Jowita Avatar Autor
  • Gość

Nabity w butelkę. napisał: Niech teraz władza uzasadni pod względem ekonomicznym dla mieszkańców pierwszą po wojnie obniżkę cen. Myślę , że dzięki zapowiadanej w tej dziedzinie konkurencji będziemy mieli wreszcie zdrowy rynek. Oddajcie teraz niesłusznie naliczenia za usługi od stycznia.

TBS przygotowuje powiadomienia o obniżce za wywóz śmieci p.PUK Orneta ! Będzie to jednak o ok.3zł/osoby więcej jak w PUK Pasłęk.
My chcemy wiedzieć i jasnej odpowiedzi dlaczego zawyżono cenę do granic absurdu od 1 kwietnia 2011r.
Gdyby nie konkurencja to utrzymywali byśmy oszustów dalej !
Organizujmy się nie płaćmy więcej jak w PUK Pasłęk !

Odp: Mamy konkurencję 2011/08/02 19:29 #6

  • oh
  • oh Avatar Autor
  • Gość
Burmistrz szuka oszczędności na najbiedniejszych mieszkańcach. Sami z zastępcą zarabiają grube kokosy to nie czują co to znaczy 3 zł różnicy od osoby. Dla nas to bardzo dużo. Dzięki bogu że jest ta firma z Pasłęka.

Odp: Mamy konkurencję 2011/08/02 21:19 #7

  • odprawiająca modły dziękczynne
  • odprawiająca modły dziękczynne Avatar Autor
  • Gość
Już nie narzekajcie na ornecki PUK.
Firma jest super, mogli przecież policzyć 26,80 od osoby.Albo 32,40
A oni marne 13 -phi.Ludzka firma

Odp: Mamy konkurencję 2011/08/03 04:54 #8

  • Stefan z Kwiatowej
  • Stefan z Kwiatowej Avatar Autor
  • Gość
Cena w PUK-u-była tak duża ,że często dla rodzin wielodzietnyh według uznania zaniżają liczbę zamieszkałych osób. Szwagierka ma siedem osób w domu , lecz kazali płacić za cztery i nikomu nic nie mówić.

Odp: Mamy konkurencję 2011/08/05 06:06 #9

  • Jowita
  • Jowita Avatar Autor
  • Gość

Stefan z Kwiatowej napisał: Cena w PUK-u-była tak duża ,że często dla rodzin wielodzietnyh według uznania zaniżają liczbę zamieszkałych osób. Szwagierka ma siedem osób w domu , lecz kazali płacić za cztery i nikomu nic nie mówić.

Czas najwyższy,że tej firmie dobierze się do d... UKOiK

Odp: Mamy konkurencję 2011/08/07 08:34 #10

  • radca
  • radca Avatar Autor
  • Gość
Konsument w pułapce

Świadczenie usług związanych z wywozem nieczystości odbywa się na podstawie umowy, która indywidualny odbiorca tych usług zawiera z przedsiębiorstwem komunalnym. Pozycja rynkowa przedsiębiorstwa monopolisty sprawia, że coraz częściej podpisywane umowy zawierają wiele niedozwolonych klauzul, innymi słowy niekorzystnych dla odbiorcy takich usług. Przedsiębiorstwo posługuje się wzorcami umów, na których treść konsument nie ma żadnego wpływu.W praktyce zatem nie ma on wyboru. Może bowiem albo podpisać umowę w formie narzuconej przez przedsiębiorcę czyli PUK, albo odmówić jej podpisania, co w praktyce oznacza rezygnację z usług mających charakter podstawowy. Nie wchodzi natomiast w grę możliwość indywidualnej negocjacji niekorzystnych dla konsumenta zapisów. Dziś klient ma swobodny wybór między swoją firmą a konkurencyjna z Pasłęka. Czasami z pomocą w tego typu sytuacjach „przychodzi” Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, który bada dane umowy i w zależności od ich treści wydaje odpowiednie decyzje, chroniąc tym samym konsumentów przed niekorzystnymi klauzulami.

Odp: Mamy konkurencję 2011/08/07 08:57 #11

  • chłopek roztropek
  • chłopek roztropek Avatar Autor
  • Gość
Gmina realizuje zadania własne gmin samodzielnie, albo powierza je spółkom komunalnym, w których ma całkowite udziały, najczęściej miejskim przedsiębiorstwom. W wielu przypadkach ma pozycję monopolisty – np. jest jedynym właścicielem sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, zarządza cmentarzami, czy też przedsiębiorstwem wywożącym odpady– a konkurencja w tych dziedzinach praktycznie nie istnieje. W takiej sytuacji " obce" przedsiębiorstwa są często dyskryminowane. Ponadto korzystanie z usługi odbywa się na podstawie umowy między odbiorcą, np. konsumentem, a posiadającym silną pozycję rynkową przedsiębiorstwem komunalnym. To sprawia, że na lokalnych rynkach często dochodzi do nadużyć. - /nieuzasadnione podwyżki/ Skutkiem takich zachowań jest eliminowanie konkurencji, a w ślad za tym wzrost cen i spadek jakości świadczonych usług . Ostanio mieliśmy okazję zobaczyć naganne zachowanie się w sprawie cen naszego przedsiebiorstwa monopolisty i stosunek " naszych" władz do tego tematu.

Odp: Mamy konkurencję 2011/08/07 15:35 #12

  • Bryk
  • Bryk Avatar Autor
  • Gość
Bydgoski oddział Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta nałożył na Olsztyn ponad 400 tysięcy złotych kary za praktyki monopolistyczne gminy. UOKiK uznał, że miasto narzuciło prywatnym odbiorcom odwożenie odpadów do gminnej spółki.


Zobacz więcej: olsztyn.wm.pl/42987,UOKiK-ukaral-Olsztyn...i.html#ixzz1UMEPRA1R

Odp: Mamy konkurencję 2011/08/08 07:05 #13

  • Natalka z TBS-u
  • Natalka z TBS-u Avatar Autor
  • Gość
W dniu dzisiejszym obserwowalam pracę pasłęckiej firmy , która opróżniała pojemniki z bloków WAM-u.
Jestem jednocześnie zaskoczona i zbudowana . Można jednak nawet niewdzięczne usługi wykonać profesjonalnie i co najważniejsze prawdopodobnie taniej od naszego PUK-u. Zawsze byłam lokalną patriotka i twierdziłam ,że zlecenia na usługi od miasta winny otrzymywać nasze firmy. Teraz uwazam ,że nie zawsze i nie za wszelką cenę.
REKLAMA

Odp: Mamy konkurencję 2011/08/08 10:45 #14

  • kaziuk
  • kaziuk Avatar Autor
  • Gość
Bezmyślność jest prywatna a skutki społeczne.
REKLAMA

Odp: Mamy konkurencję 2011/08/09 20:04 #15

  • biegły ksiegowy
  • biegły ksiegowy Avatar Autor
  • Gość
Na początku roku trzeba było dokapitalizować nierentowną spółkę z budżetu gminy. Po kilku miesiącach okazało się ,że spólkę stać na obniżkę cen za usługi wywozowe. Stał się cud rozmnożenia .Można tak bez końca.
www.orneta-umig.bip-wm.pl/public/get_fil...ntents.php?id=218792