ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY - Strona 2 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re: ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY 2011/01/29 23:41 #16

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
Ludzie nie dajcie się nabrać.............kolejny raz pewien Pan mieszkający w budynku pomiędzy ul. Wodną i Kopernika chce zatrzymać inwestycję tylko dla tego............że ma tam ogródek.
O to cała prawda :lol: :lol: :roll: :cry: :lol:

Re: ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY 2011/01/30 09:22 #17

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
RACZEJ NIKOMU NIE CHODZI O WSTRZYMYWANIE CALEJ INWESTYCJI..ALE POMYSL Z TRASA PRZEZ ORNETE I ZWIAZANE Z TYM PRZEDSIEWZIECIA TO JAKAS PARODIA. Z PRZYJEMNOSCIA PODPISZE SIE POD LISTA NA "NIE". TYLKO SKORO OGLOSZONY JUZ ZOSTAL PRZETARG NA NADZOR TO NIE WIEM CZY JUZ NIE JEST ZA POZNO. CHYBA KONSULTACJE SPOLECZNE MUSIALY BYC ZROBIONE PO CICHUTKU...........

Z CHECIA POZNAM STANOWISKO NASZEGO BURMISTRZA W TEJ SPRAWIE. GLOSOWALEM NA PANA PANIE IRKU I CHCIAL BYM USLYSZEC KONKRETNA ODPOWIEDZ NA PROSTE PYTANIE: CZY JAKO ZARZADZAJACY GMINA JEST PAN NA TAK CZY NA NIE?

JUZ ZDAZYLISMY OSZPECIC REPREZENTATYWNA I UROKLIWA ULICE 1GO MAJA. MAMY BETONOWY PLACYK PRZED POCZTA WYGLADAJACY OKROPNIE I JESZCZE GORSZY I PSUJACY CALY CHARAKTER TEJ ULICY WJAZD DO POLO MARKETU. TERAZ JESZCZE RONDO??

Re: ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY 2011/01/30 09:58 #18

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
W moim przypadku TIR-y i tak śmigają mi pod oknem, więc może chociaż ekrany by założyli. Swego czasu pracowałam w biurze projektów drogowych i myślę, że z informacji zamieszczonych w linku powyżej mogę wywnioskować, że prace są już na tyle zaawansowane, że nie ma odwrotu. Pewne kwoty zostały już wyłożone chociażby na badania środowiska, plany itd a nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy na darmo...
REKLAMA

Re: ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY 2011/01/30 11:11 #19

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
Trzeba koniecznie coś zrobić aby zablokować ten durny pomysł z budową ronda na wysokosci poczty.Jedynym rozwiązaniem problemu ruchu ciężarowego Lidzbark - Pasłęk jest poprowadzenie go trasą przed wiaduktem skręt w lewo dalej wzdłuż torów ,następnie przejazd za obecną nastawnią kolejową i wejscie w stary nasyp linii kolejowej Orneta -Morąg z wyjazdem na szosę do Olsztyna.Trzeba wyjaśnić z PKP co dalej z torem na lotnisko.W przypadku jego likwidacji należałoby wykorzystać nasyp do poprowadzenia drogi -obwodnicy do m.Drwęczno.Jest to najlepsze rozwiązanie ruchu samochodowego dla m.ORNETA. Nie robi się tego na dzień czy rok lecz na wieki.Należy zrobić wszystko aby nie doszło do realizacji pomysłu przebudowy ul.1 Maja z rondem przy poczcie.Dość tych "dobrych pomysłów jak betonowy plac przy poczcie ,czy wybudowany market ze zniszczeniem ul.1 Maja"A co na to panowie:burmistrz i spółka.Z tego co wieść gminna niosła przed wyborami to pan burmistrz był przeciwny takiemu rozwiązaniu.Czyżby punkt widzenia dalej zależał od zajmowanego stanowiska. Czy może się wypowiedzieć jakiś prawnik co można zrobić aby wstrzymać realizację bzdurnych pomysłów.Panowie z komitetu najwyższy czas zrobić spotkanie i porozmawiać!!!

Re: ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY 2011/01/30 12:22 #20

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
Sprawa obwodnicy to pierwszy poważny test dla nowego burmistrza.
Wiadomo że ,,tymczasowe" pozostawienie ruchu ciężarówek w mieście nikogo nie zadowoli, a jako prowizorka będzie trwało lata.
Rozwiązanie o którym pisze p. Michalkiewicz byłoby idealne.
A więc do dzieła Panie Burmistrzu.Następne wybory za niecałe cztery lata....

Re: ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY 2011/01/30 12:23 #21

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

były radny napisał: Ludzie nie dajcie się nabrać.............kolejny raz pewien Pan mieszkający w budynku pomiędzy ul. Wodną i Kopernika chce zatrzymać inwestycję tylko dla tego............że ma tam ogródek.
O to cała prawda :lol: :lol: :roll: :cry: :lol:


to by tłumaczyło powstanie KOMITETU :lol:

Re: ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY 2011/01/30 12:59 #22

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

michalkiewicz stanisław napisał: Należy zrobić wszystko aby nie doszło do realizacji pomysłu przebudowy ul.1 Maja z rondem przy poczcie.Dość tych "dobrych jak betonowy plac przy poczcie ,czy wybudowany market ze zniszczeniem ul.1 Maja"A co na to panowie:burmistrz i spółka.

O jakim placu betonowym przy poczcie mówisz- ja tam widzę piękną zieleń, kwiaty i fontannę i siadam tam z dzieckiem na ławce.
Jakie zniszczenie? ul 1-go Maja przy Markecie, czy już nie pamiętasz jak to miejsce wyglądało?
Postawcie najlepiej przed Ornetą znak zakazu wjazdu z napisem "Miasto Ludzi Nawiedzonych"
A wyrażenie: A co na to panowie:burmistrz i spółka. w pewnym sensie świadczy o tym że nie zostało się radnym.

Re: ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY 2011/01/30 14:54 #23

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
LEPIEJ NIE BYC RADNYM I MIEC WLASNE ZDANIE KTORE WYPOWIADAMY BEZ ZASLANIANIA SIE INTERNETOWYM PSEUDONIMEM NIZ BYC TAK JAK WIELU TUTAJ TYPU "ZAL MI CIEBIE".

JESLI JAKAS LISTA JEST..JESLI TEN KOMITET ISTNIEJE TO TRZEBA DZIALAC.......

Re: ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY 2011/01/30 15:21 #24

  • goya
  • goya Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 61
  • Otrzymane podziękowania: 2

LUKASZ_MICHALKIEWICZ napisał: LEPIEJ NIE BYC RADNYM I MIEC WLASNE ZDANIE KTORE WYPOWIADAMY BEZ ZASLANIANIA SIE INTERNETOWYM PSEUDONIMEM NIZ BYC TAK JAK WIELU TUTAJ TYPU "ZAL MI CIEBIE".

JESLI JAKAS LISTA JEST..JESLI TEN KOMITET ISTNIEJE TO TRZEBA DZIALAC.......

komitet zostal zalozony 25.01.2011r.
Komitet i jego działania ma pelne poparcie burmistrza i wiekszosci radnych, niestety wszystkie dokumenty zostaly podpisane przez poprzedniego burmistrza i nowy burmistrz cofnac tego nie moze.

Re: ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY 2011/01/30 15:21 #25

  • Robert1
  • Robert1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młody stażem
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 0

Żal mi Ciebie napisał:

michalkiewicz stanisław napisał: Należy zrobić wszystko aby nie doszło do realizacji pomysłu przebudowy ul.1 Maja z rondem przy poczcie.Dość tych "dobrych jak betonowy plac przy poczcie ,czy wybudowany market ze zniszczeniem ul.1 Maja"A co na to panowie:burmistrz i spółka.

O jakim placu betonowym przy poczcie mówisz- ja tam widzę piękną zieleń, kwiaty i fontannę i siadam tam z dzieckiem na ławce.
Jakie zniszczenie? ul 1-go Maja przy Markecie, czy już nie pamiętasz jak to miejsce wyglądało?
Postawcie najlepiej przed Ornetą znak zakazu wjazdu z napisem "Miasto Ludzi Nawiedzonych"
A wyrażenie: A co na to panowie:burmistrz i spółka. w pewnym sensie świadczy o tym że nie zostało się radnym.

Trzeba mieć nieco odwagi żeby podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem. Dzisiaj droga ŻAl MI CIEBIE masz przy poczcie właśnie zieleń i ławeczkę jak powstanie rado to będziesz miła placyk czytaj logicznie.
A 1-go Maja uważasz że nie została zniszczona jeżeli już to wjazd do Polo powinien powstać od ul. Przemysłowej.
"Miasto Ludzi Nawiedzonych" , a moze to Ty jestes nawiedzona.
Ciesze się że powstało takie forum na którym można wypowiedzieć się, zgłosić własny pomysł, zebrać ludzi do działania ,a może dalej na być wszystko po cichu i niech ludzie dalej nie wiedzą że były burmistrz głosuje przeciw interesom własnego miasta za powstaniem term w Lidzbarku. Bo nawiedzeni wg Ciebie to tacy którzy zgłaszają pomysł na lata, właśnie po to "odważana" ŻAL MI CIEBIE żebyś miała gdzie posiedzieć z dzieckiem.

Re: ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY 2011/01/30 15:36 #26

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
nowy burmistrz nie morze cofnac bo takie zapewne jest prawo...ale to nasze miasto i nie pozwolmy na realizacje tak bzdurnych i debilnych pomysow!!!!!!!.

Re: ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY 2011/01/30 15:38 #27

  • zosia
  • zosia Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert od polityki
  • Posty: 147
  • Otrzymane podziękowania: 0
Z tego co MI wiadomo nie ma KASY na inną OBWODNICĘ na chwilę obecną. Czyli wyliczanie alternatywnych rozwiązań jest tylko KONCERTEM ŻYCZEŃ. Tiry i tak od dawna walą przez miasto i jak na razie nie ma opcji by to zmienić. Na mój prosty rozum wstrzymanie inwestycji "byłego" BURMISTRZA nie zatrzyma tirów na 1 Maja. Więc o co tu chodzi ?

Re: ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY 2011/01/30 16:03 #28

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
w chwili obecnej jezdzi ich malo...ale jak zrobia przejazd pod wiaduktem to dopiero sie zacznie. dzis tiry jadace trasa lidzbark paslek w wiekszosci przypadkow musza jechac trasa mingajny henrykowo orneta lub omijac wiadukt jadac przez dobre miasto.
REKLAMA

Re: ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY 2011/01/30 16:50 #29

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

LUKASZ_MICHALKIEWICZ napisał: w chwili obecnej jezdzi ich malo...ale jak zrobia przejazd pod wiaduktem to dopiero sie zacznie. dzis tiry jadace trasa lidzbark paslek w wiekszosci przypadkow musza jechac trasa mingajny henrykowo orneta lub omijac wiadukt jadac przez dobre miasto.

Łatwiej byłoby ładunek przełożyć na wąskie wózki inwalidzkie, następnie wjechać na szerokie barki rzeczne (kanał) na których zamontowane windy unosiłyby wprost do linii technologicznej.1X8RL
REKLAMA

Re: ORNECKI KOMITET SPOŁECZNY 2011/01/30 16:55 #30

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
Jak uzyskamy dobre połączenie z Lidzbarkiem mamy szansę na przejęcie części ruchu turystycznego związanego z termami. Blokada obwodnicy zepchnie Ornete na margines społeczny w powiecie a nawet województwie. Szkoda że pełno u nas awanturników widzących maksymalnie czubek własnego nosa klaskających pomysłom nowego burmistrza bez zastanowienia. Nowy burmistrz zrobi wszystko by pokazać że stary był be.....