Forum dyskusyjne Ornecianki - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz: Wiosenny Rajd Pieszy 2013

Nazwa
Tytuł
Załączniki

Historia tematu : Wiosenny Rajd Pieszy 2013

Maks. pokazywanych 2 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2013/03/16 16:50 #30

Aszok

Aszok Avatar

Nie mam żadnych wątpliwości, że budynki pod wodociągami to te same które są na zdjęciu umieszczonym przez jaku w #14 z komentarzem: ,,zdjęcie z roku 1930 ( jeszcze bez napisu na szczycie, zdjęcie z napisem jest z 1940)".
A skąd jaku wie, że na tym budynku nie ma napisu ?
Jeśli jest to ten sam budynek, co na zdjęciu z 1940r, to napis byby niewidoczny od tej strony.(zwróćcie uwagę na kominy).
Zdjęcie z 1940r przedstawia szczytową ścianę - giebelsteite.
To z 1930 według mnie również eksponuje ścianę szczytową budynku, bo za nim w niewielkiej odległości stoi następny budynek.
Ergo - to nie jest ten sam budynek.
2013/03/16 16:29 #29

Robcio

Robcio Avatar

Nie wiem na jakich zasadach funkcjonowały schroniksa młodzieżowe w tamtych czasach. Ale jesli budynek został wybudowany w pewnej odległości od Oberhaide (kompleksu), powód musiał być. Może wychowanie młodzieży z dala od doczesnych "uciech" niedzielnych czy sobotnich była powodem stworzenia schroniska z dala od głównego kompleksu Oberhaide (gdzie moralność mogła byc naruszona hehe). Wtedy ludziska umieli sie bawić :P . Wystarczy poczytać książki Kirsta.
To może i "grzeczną" młodzież przeniesiono pod las k. "wodociągów" , żeby nie przyswajała tychże uciech B) .
Oczywiście można sądzić , że budynku k.wodociągów nie wybudowano konkretnie na cele schroniska a tylko zaadaptowano istniejacy obiekt, hm?
Ale to moje zdanie.
Co do kartografów...nawet wielcy tego świata się mylili.