Orneckie cegielnie - Strona 5 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Orneckie cegielnie 2024/02/01 10:03 #41

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 679
  • Otrzymane podziękowania: 21
Zgadza się. Nie znamy właściciela tego obiektu. Jeszcze jeszcze tylko jedna mapa na której ta cegielnia jest oznaczona. Nie ma za to zakładu Bucholza blisko stacji kolejowej.

Załączniki:

Orneckie cegielnie 2024/02/02 22:10 #42

  • Tygrysek
  • Tygrysek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert od polityki
  • Posty: 90
  • Otrzymane podziękowania: 7
Są na mapie jakieś cztery kropki. Co by mogły oznaczać?

Orneckie cegielnie 2024/02/06 17:17 #43

  • Anonim
  • Anonim Avatar
  • Gość

Są na mapie jakieś cztery kropki. Co by mogły oznaczać?

Zwykłe budynki.
REKLAMA

Orneckie cegielnie 2025/04/27 19:25 #44

  • Znalezisko
  • Znalezisko Avatar
  • Gość
Również znalazłem cegłę na budynku

Orneckie cegielnie 2025/04/27 19:27 #45

  • Posiadam cegłę
  • Posiadam cegłę Avatar
  • Gość
515 559 309 posiadam cegłę wmurowana na budynku

Orneckie cegielnie 2025/09/19 23:17 #46

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 379
  • Otrzymane podziękowania: 16
Właściciel czwartej cegielni ciągle pozostaje dla nas zagadką.

Załączniki:

Orneckie cegielnie 2025/09/20 09:31 #47

  • Anonim
  • Anonim Avatar
  • Gość
Cegielnia obok tartaku mogła należeć do właściciela tartaku. Czy wiadomo kto zajmował się tartakiem przy drodze dl Lidzbarka?

Orneckie cegielnie 2026/01/06 20:33 #48

  • TOM
  • TOM Avatar
  • Gość
Jaka jest odpowiedź na zagadkę?

Orneckie cegielnie 2026/01/07 16:05 #49

  • Anonim
  • Anonim Avatar
  • Gość
Witam dawni mnie tu nie było, ale po konkursie na facebooku postanowiłem podzielić się informacjami na temat cegielni (tej zaznaczonej na zielono). Teren ,na który istniała cegielna należy do naszej rodziny od lat 60 tych , podczas rozbiórki fundamentów( lata 90) jednego z nieistniejących już tam budynków- duża obora z czerwonej cegły, na pewnym poziomie zaczęły pojawić się cegły o innych kształtach niż standardowe. Formy tych cegieł są takie same jak używanych podczas remontu kościoła i byłego sądu w Ornecie (budynek obecnej szkoły zawodowej), na które jak wynika z tłumaczenia zlecenie dostała jedna z cegielni w Wormditt. , wniosek nasuwa się sam - właścicielem był Ferdynand Holzky. Cegły były prezentowane przez lokalne stowarzyszenie Reduta Orneta na nocy muzeów w Ornecie.Dodam jecze że były tam też dachówki tzw mnich-mniszka , które są na murze i dachu byłego sądu.