Forum dyskusyjne Ornecianki - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz: Gdzie w Ornecie wytwarzano sukno?

Nazwa
Tytuł
Załączniki

Historia tematu : Gdzie w Ornecie wytwarzano sukno?

Maks. pokazywanych 2 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2025/09/25 02:00 #5

Anonim

 Avatar

Cech sukienników z Ornety postulował budowę folusza nad Drwęcą w pobliżu Krosna. Chodziło o grunty Splanemanna. Ciekawe czy doszło do realizacji tej inwestycji.
2023/04/01 08:59 #4

ewa

ewa Avatar

Na przestrzeni wieków mógł mieć różną lokalizację.