Pływajaca Orneta - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pływajaca Orneta 2011/04/01 17:51 #1

  • Robcio
  • Robcio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 291
  • Otrzymane podziękowania: 12

Witam. Przejżałem posty o historii związanej z Ornetą ale nigdzie nie trafiłem na stalowe cudo które pływało po różnych wodach. Był to drobnicowiec m/m Orneta. Wybudowano tego cała serię . Stateczki zaczynały się na literę o. W 1984 r. sprzedano dla armatora w Panamie jako "Digest I". :(Moze ktoś ma jakies fotki ztym statekiem?
Pozdrawiam Robert
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa

Odp: Pływajaca Orneta 2011/04/01 22:04 #2

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20
Matką Chrzestną M/S Orneta była pani Janina Racinowa, była dyrektorka LO.

ps. Punkt Robcio dla ciebie za ciekawy wątek który został przegapiony.

Załączniki:

Odp: Pływajaca Orneta 2011/04/02 15:34 #3

  • Anonim
  • Anonim Avatar
  • Gość
Może znalazłby się pasjonat marynistyki i modelarstwa coby zrobić model tego drobnicowca. Myslę , że powstanie w mieście naszym małe muzeum ziemi orneckiej w której znalazłby on swoje miejsce. Jest jakieś kólko modelarskie w Ornecie? Czy też cała młodziez skupiła się na modelach wirtualnych w internecie ?
Pozdrawiam
PS. dobrze by było nawiązac kontakt z armatorem panamskim coby zdobyc jakis mały eksponacik z drobnicowca. Mysle , ze jeszcze pływa. Ja w zakresie morskim to jestem totalny laik :(
REKLAMA

Odp: Pływajaca Orneta 2011/04/06 21:35 #4

  • Przemek G.
  • Przemek G. Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Kiedyś było w Ornecie kółko modelarskie (mieściło się w budynku spółdzielni mieszkaniowej na ul. Przemysłowej), ale nie wiem czy jeszcze istnieje - podejrzewam, że nie i pewnie tylko jeszcze paru pasjonatów skleja modele w swoich domach :)
Gdy uczyłem się w podstawówce (rocznik 1986) sklejaliśmy na technice modele u legendy SP przy ul. Kopernika, panu Józefowi Habudzie, który z tego co widzę po wynikach googli, teraz strzela z łuku i osiąga w tym duże sukcesy :)
Przyznam szczerze, że chętnie bym posklejał jeszcze modele, bo kiedyś sprawiało mi to mnóstwo radości, ale nie wiem czy znalazłbym w sobie wystarczająco dużo cierpliwości oraz wyrobił się z czasem... :)
Dzięki za bardzo ciekawy wątek. Pozdrawiam!

Odp: Pływajaca Orneta 2011/04/07 16:04 #5

  • jerzy
  • jerzy Avatar
  • Gość
Koło modelarskie prowadził p.Krężel mieszka przy ul. Przemysłowej

Odp: Pływajaca Orneta 2011/04/10 18:51 #6

  • Robcio
  • Robcio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 291
  • Otrzymane podziękowania: 12
To co, podejmie sie ktoś reaktywowania kółka modelarskiego? Może Burmistrz znalazłby trochę grosza na początek? Hm....

Odp: Pływajaca Orneta 2012/02/02 15:37 #7

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20
Witam serdecznie. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na wystawę poświęconą statkowi m.s. Orneta w poniedziałek 6 lutego o godz. 17.00 do Galerii Art. Nova przy ul. Rycerskiej w Ornecie.

Do zobaczenia

Podleś Justyna
  • Strona:
  • 1