Zabójstwo polskiego jeńca w Osetniku - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zabójstwo polskiego jeńca w Osetniku 2020/02/09 21:09 #1

  • ewa
  • ewa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20
Natknęłam się na bardzo ciekawą sprawę, która nie została wyjaśniona do dzisiaj. Chodzi o zabójstwo polskiego jeńca w 1940 roku. Jeniec nazywał się Edmund Rudolf. Był tancerzem Opery Warszawskiej. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Wusen czyli dzisiejszym Osetniku dnia 15 lub 20 lipca 1940 roku.

Pan Edmund pracował w gospodarstwie rolnym Bartza lub Bargiela jako robotnik przymusowy. Został zastrzelony przez syna właściciela gospodarstwa. Był on żołnierzem Wehrmachtu przebywającym u rodziców na przepustce. Powodem zastrzelenia było niedopilnowanie przez polskiego jeńca krowy, która weszła w szkodę.

Sprawa zabójstwa była prowadzona w latach 1984/85 przez Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce, oddział w Gdańsku oraz w roku 2009 przez Oddziałową Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Gdańsku, sygnatura akt S 12/09/Zn.

Załączniki:

Zabójstwo polskiego jeńca w Osetniku 2020/02/09 21:58 #2

  • Anonim
  • Anonim Avatar
  • Gość
Nie ma najmniejszych szans by sprawca morderstwa jeszcze żył. Mam nadzieję że bydlak wojny nie przeżył.

Zabójstwo polskiego jeńca w Osetniku 2020/02/10 17:38 #3

  • Anonim
  • Anonim Avatar
  • Gość
Brak słów. Hitlerowcy traktowali nas gorzej niż bydło.
REKLAMA

Zabójstwo polskiego jeńca w Osetniku 2020/02/11 18:08 #4

  • anna O
  • anna O Avatar
  • Gość
Czuli się bezkarni królowie życia. Jakoś mi ich nie żal gdy kacapy pogoniły całe to towarzystwo za Odrę.
  • Strona:
  • 1