Forum dyskusyjne Ornecianki - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz: Orneta na planach filmowych

Nazwa
Tytuł
Załączniki

Historia tematu : Orneta na planach filmowych

Maks. pokazywanych 2 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2022/03/24 09:07 #8

Anonim

 Avatar

Jakbyś nie deprecjonował faktów - Orneta nie przez przypadek budzi bardzo ciepłe uczucia, nie tylko u filmowców. Ale my o filmach. Może rzeczywiście wszystkie sceny można ująć w ramy kwadransa, ale ekipy filmowe przebywały w naszym mieście zdecydowanie dłużej. Ich pobyt zmieniał miasto. Stawało sie centrum kulturalnym. Można było spotkać na ulicy, w restauracji. sklepie gwiazdy naszego filmu,jak sąsiadów. Ile jest miasteczek, które mogą się czymś takim pochwalić?.Wszyscy mówili wówczas tylko o jednym - o kręconym filmie. Wielu ornecian ma bardzo ciekawe wspomnienia z tym związane. Ja również. Gdy kręcili ,,Chrześniaka" przypadkiem poznałem w kawiarni ,,Gotycka" jednego z aststentów reżysera. Jako że w tym czasie prowadziłem bardzo rozrywkowy styl życia, a mój nowy kolega również należał do grona słąwiącego Bachusa połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. On zajmował się statystami. Był tzw ,,naganiaczem". Jako że znałem orneckie środowisko od poszewki zostałem asystentem asystenta. Nawet spisaliśmy na kolanie jakąś śmieszną umowę. Przestała być śmieszna jak mi wypłacili solidną sumkę z mobilnej filmowej kasy. Prócz tego mój ,,szef" dysponował otwartym funduszem reprezentacyjnym, z którego, bez fałszywej skromności czerpaliśmy hojnie. Nasze ,,biuro werbunkowe" mieściło sie we wspomnianej kawiarni, lubo też w restauracji ,,Hotelowa". Po zamknięciu lokalu przenosiliśmy się na górę, albo wybieraliśmy się taryfą do Gdańska. To byly bardzo intensywne dwa tygodnie.

Jakie to były kwoty w odniesieniu np do ceny butelki piwa Specjal?
2022/03/24 00:04 #7

Anonim

 Avatar

Kilka scen w Krośnie nakręcono do filmu Sprawiedliwy