Prawdopodobnie obecna Pionierów - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Prawdopodobnie obecna Pionierów 2010/09/13 13:36 #1

  • ewa
  • ewa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20
Prawdopodobnie obecna Pionierów

Załączniki:

Odp: Prawdopodobnie obecna Pionierów 2011/06/13 17:45 #2

  • babcia
  • babcia Avatar
  • Gość
To napewno nie jest ulica Pionierow ,najprawdopodobnie do konca nie jestem pewna ale ten dom u szczytu to obecnie apteka przy ulicy Mostowej a ta ulica rownolegla do niej to chyba Zelazna .Z prawej strony charakterystyczna brama istniejaca prawdopodobnie do dzis.

Odp: Prawdopodobnie obecna Pionierów 2011/06/14 12:44 #3

  • babcia
  • babcia Avatar
  • Gość
nie rownolegla ale prostopadla ul.Zelazna do ul.Mostowej.Warto to przeanalizowac.8tki
REKLAMA

Prawdopodobnie obecna Pionierów 2013/07/28 17:04 #4

  • Robcio
  • Robcio Avatar
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 291
  • Otrzymane podziękowania: 12
Na ulicę Żelazną to nie wygląda. Według mnie z braku śladu na tym zdjęciu wylotu ulicy Rycerskiej na wzmiankowaną Żelazną B).
Chyba , że przyjąć wariant iż wlot ulicy Rycerskiej od strony ratusza kończył sie na ulicy Żelaznej wyjściem w postaci drzwi. To raczej mało prawdopodobne.
Gdzieś w sieci chodzi zdjęcie zrobione od strony Żelaznej na ratusz. Widać wyraźnie , że jest mała uliczka.
A więc jaka to ulica?
Odrzućmy te które maja podobne ukształtowanie: Sienkiewicza, Żelazna, Zaułek Ciasny (na szkołę), Koscielna.
Coby nie kombinować to raczej jest ulica Pionierów. Dla dociekliwych: można to sprawdzić po zakończeniach frontonów budynków.
Proszę o informacje.Może jakieś zdjęcie dla celów badawczych ;) ?

Prawdopodobnie obecna Pionierów 2017/11/03 01:25 #5

  • chyba nie ...
  • chyba nie ... Avatar
  • Gość
Według mnie to nie jest ul.Pionierów, jest za długa, liczyłam budynki na współczesnym zdjęciu. I chyba za szeroka, pod balkonem stoi tam ławeczka, chodnik - a Pionierów nie jest znowu taką arterią.
  • Strona:
  • 1