Przewodnik-ścieżki rowerowe gminy Orneta i okolic - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Przewodnik-ścieżki rowerowe gminy Orneta i okolic 2012/03/18 18:14 #1

  • Lukasz Michalkiewicz
  • Lukasz Michalkiewicz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 73
  • Otrzymane podziękowania: 2
Jestem po wiosennym rekonesansie ścieżki Orneta-LW-Orneta. Aż do wolnicy ścieżka prezentuje się bardzo dobrze i jazda nią to czysta przyjemność. Pod opinem lokalny mieszkaniec wyrwał słupki i skraca sobie trasę ciagnikiem. Od wolnicy zaczyna się powolna dewastacja przez miejscowych. Wyrwane słupki zagradzajace wjazdy aut i ślady ciągników i samochodów na odcinkach włączonych z ich ruchu (przy byłej stacji). Odcinek od wolnicy do laniewa w kiepskim stanie i mało wygodnym do jazdy w wilgotnym okresie. Spowodowane jest to tym, ze ten odcinek ( bez pierwszego kilometra od momentu wjazdu do lasu ktory jest ok) dostępny jest dla aut. W laniewie bydło uczeszczajace na weekendowe zajęcia taneczne w miejscowej potupajowni poniszczylo tabliczki z kiloemetracja. Mieszkańcy terenu przy starej stacji tez skaracaja sobie drogę jeżdżąc ciagnikiem i autami po odcinku zamkniętym dla nich. Widać nie maja ochoty jechać 200metrow dalej. Stan tabliczek do bobrownika jest kiepski.polamane, powyrywane.....przynajmniej ścieżka jest ok jak i jej dalszy etap do samego lidzbarka. Na tablicach informacyjnych jest napis ze ścieżka jest naszym wspólnym dobrem. Jesli sami o nią nie zadbamy to za kilka lat niewiele z niej zostanie.tyle słowem wstępu.......podczas dzisiejszej eskapady wpadłem na kilka pomysłów. .

1-bieg narciarski zima

2-polmaraton -pomysł kolegi z Łomży z którym przemierzam Orneckie drogi i bezdroża
Myśle, ze w przypadku odpowiedniego marketingu mogły by to być ciekawe imprezy cykliczne promujące nasza gminę.

3- stworzenie przewodnika rowerowego po szlakach gminy i bliskich okolic w formie książkowej wraz z płytka DVD z filmami ze szlaków zawartych w przewodniku.

Od gminy potrzeba:środków finansowych na wydanie przewodnika i oznakowanie tras. Od mieszkańców i miłośników orneta potrzeba wsparcia. Zróbmy coś od siebie dla miasta. W kilka osob możemy sobie poradzić.
Kilku cyklistow do objechania i wytypowania tras spisania kilometrazy itp.
Ktoś kto zna ciekawe lokalne historie wzbogacajace przewodnik-może Pan Albert?;)
Grafik do sporządzenia profesjonalnego projektu
Może jakieś profesjonalne www - może Waldek Mankowski wraz z twórcami nasza-orneta?
Wsparcie ze strony działu turystyki......Justyna co ty na to?
Nie trzeba na to wielkich pieniędzy. Przewodnik mógłby być gotowy na przyszłe wakacje.
Na płycie DVD filmik z każdego szlaku o każdej porze roku.
Panie Burmistrzu, Rado....co Wy na to? Wiem, ze liczymy każda złotówkę ale wiele osob nie tylko z Polski mówiło, ze jest tu niesamowicie. Reklama w formie przewodnika i informacjim na zagranicznych i krajowych serwisach podrozniczych da wymierne efekt ktory zwróci potrzebny nakład finansowy. Pomozecie??

Przepraszam za literowki ale nie wiem jak wyłączyć autuzupelnienie tekstu.

Odp: Przewodnik-ścieżki rowerowe gminy Orneta i okolic 2012/03/18 18:48 #2

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 16
Co do dewastacji ścieżki jeśli to prawda to naprawdę szok. Przykre że władze powiatowe zakończyły temat wraz z wydaniem ostatniej złotówki z dotacji.
Prawda? Nie ma takiej.

Odp: Przewodnik-ścieżki rowerowe gminy Orneta i okolic 2012/03/19 12:56 #3

  • Lukasz Michalkiewicz
  • Lukasz Michalkiewicz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 73
  • Otrzymane podziękowania: 2
dodatkowe info przekazane przez jednego z cyklistow. Na przystanku w Opinie ktoś ukradł jedna z ławek..........

jakim debilem i bydlakiem trzeba byc aby cos takiego robic?
REKLAMA
  • Strona:
  • 1