Ekstremalny rajd pieszy - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Ekstremalny rajd pieszy 2011/02/15 21:49 #1

  • albert
  • albert Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 289
  • Otrzymane podziękowania: 19
Witam
W czasie naszej ,,Wyprawy Śladami Zapomnianej Historii" zapowiadałem zorganizowanie ekstremalnego rajdu pieszego dla twardzieli 8-) ) .A skoro się powiedziało a...
Niniejszym ogłaszam że 5 marca 2011 dawno zapowiadany rajd dojdzie do skutku.
Trasa będzie miała długość 14-15 km, z tego ok.5 kilometrów brzegiem Pasłęki.I właśnie ten odcinek decyduje o ,,ekstremalności" rajdu.Drugim czynnikiem mającym wpływ na warunki marszu będzie pogoda.Dlatego przyjmiemy założenie że jest wyśmienita(niezależnie od tego jaka będzie :) )
Wszelkie szczegóły dotyczące trasy, czasu marszu, prowiantu,obuwia itp. podam po ,,przetarciu" szlaku w ostatnich dniach lutego.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.
Kto nie pamięta historii skazany jest na ponowne jej przeżycie

Re: Ekstremalny rajd pieszy 2011/02/17 13:49 #2

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

albert napisał: Witam
W czasie naszej ,,Wyprawy Śladami Zapomnianej Historii" zapowiadałem zorganizowanie ekstremalnego rajdu pieszego dla twardzieli 8-) ) .A skoro się powiedziało a...
Niniejszym ogłaszam że 5 marca 2011 dawno zapowiadany rajd dojdzie do skutku.
Trasa będzie miała długość 14-15 km, z tego ok.5 kilometrów brzegiem Pasłęki.I właśnie ten odcinek decyduje o ,,ekstremalności" rajdu.Drugim czynnikiem mającym wpływ na warunki marszu będzie pogoda.Dlatego przyjmiemy założenie że jest wyśmienita(niezależnie od tego jaka będzie :) )
Wszelkie szczegóły dotyczące trasy, czasu marszu, prowiantu,obuwia itp. podam po ,,przetarciu" szlaku w ostatnich dniach lutego.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.

My sie piszemy... Dominik ,Iwona Helenka jeszcze za malutka jednak opowiemy:)

Re: Ekstremalny rajd pieszy 2011/02/17 18:43 #3

  • albert
  • albert Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 289
  • Otrzymane podziękowania: 19
Witam
Jestem winny wyjaśnienie.Terminu ,,ekstremalny" użyłem nieco na wyrost.Podobno odpowiedni tytuł to 3/4 sukcesu ;) Teren jest zaledwie średnio uciążliwy, a długość trasy również nie przeraża.Jedyne co może sprawić trudności to pogoda.A na pogodę mamy sposób który poprzednio zdradziłem :D
Jeśli chodzi o dzieci, myślę że dolna granica wieku uczestników to 12-13 lat.
Cieszę się bardzo że są już pierwsi chętni.
Bardzo proszę osoby zainteresowane o zasygnalizowanie chęci uczestnictwa tak jak to zrobił Dominik.Dobrze będzie mieć orientację co do ilości uczestników.
Kto nie pamięta historii skazany jest na ponowne jej przeżycie
REKLAMA

Re: Ekstremalny rajd pieszy 2011/02/20 09:42 #4

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
jestem zainteresowany i jeszcze dwie osoby.Tylko co jak pogoda sie nie zmieni.
Co tam jest ciekawego do obejrzenia Ijeszcze pytanie czy na trasie jakieś kurhany będą?

Re: Ekstremalny rajd pieszy 2011/02/20 20:40 #5

  • albert
  • albert Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 289
  • Otrzymane podziękowania: 19
Witam
Miejmy nadzieję że się ociepli.
Jeżeli 5 marca będzie zalegał śnieg, termin zostanie przesunięty.
Co do kurhanów-na trasie ich nie będzie.Chyba że jakiś odkryjemy 8-) )
Będzie za to obiekt który może być grodziskiem, czyli miejscem w którym znajdowała się osada Prusów.
Trasa będzie wiodła przez wieś po której został kamień na kamieniu,ale nic poza tym.Inne atrakcje to pozostałość mostu o którym swego czasu było głośno ;) , oraz miejsce potyczki(skromna nazwa, a poległo tam ponad trzy tysiące żołnierzy) francusko-rosyjskiej z czasów wojen napoleońskich.
No i te widoki-bezcenne.
Kto nie pamięta historii skazany jest na ponowne jej przeżycie

Re: Ekstremalny rajd pieszy 2011/02/21 20:16 #6

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20
Może wrzucimy ogłoszenie na stronę ?

Re: Ekstremalny rajd pieszy 2011/02/21 21:08 #7

  • Robert1
  • Robert1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młody stażem
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 0
Fajny pomysł
Może jakaś mapka trasy ?

Re: Ekstremalny rajd pieszy 2011/02/21 22:53 #8

  • albert
  • albert Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 289
  • Otrzymane podziękowania: 19

ewa napisał: Może wrzucimy ogłoszenie na stronę ?

To trzeba zrobić koniecznie.

Robert1 napisał: Fajny pomysł
Może jakaś mapka trasy ?

Trasa zostanie dopracowana po ,,wizji lokalnej".Teraz mogę z grubsza podać jej przebieg.
Lecznica-Karkajny-Bogatyńskie-Pasłęka.Wschodnim brzegiem w górę rzeki do Lemit-Wojciechowo.Skrajem lasu 1km w kierunku Karbowa,zwrot na północ i przez las do Ornety.Taka trasa to ok.14,5 km.Dobrze że się odezwałeś,wiem że okolice Pasłęki znasz jak własną kieszeń.Również przydałby się ktoś kto ma Prusów ,,rozpracowanych".Bo oczywiście stosowne wstawki historyczne również są przewidziane ;) .
Kto nie pamięta historii skazany jest na ponowne jej przeżycie

Re: Ekstremalny rajd pieszy 2011/02/22 20:04 #9

  • Robert1
  • Robert1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młody stażem
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 0
Postaram się być, na razie zapisuje się na 99%, tym bardziej że trasa biegnie po mym ulubionym terenie :D D D

Gość napisał: Co tam jest ciekawego do obejrzenia Ijeszcze pytanie czy na trasie jakieś kurhany będą?


Wg. planu Alberta na trasie będziemy przechodzić przy 3 kurhanach, 2 pałacach (jeden pięknie wyremontowany drugi ruina :| D D D ) istnieje szansa na spotkanie z orłami o innych biegaczach, skakaczach i lataczach nie wspomnę.

Ciesze się że kolega Albert wystąpił z taką inicjatywa, mogę tą trasę szczerze polecić , gdyby było lato to można by było trasę nieco zmodyfikować o dwa grodziska Prusów i przepiękne widoki dodatkowo, ale trzeba by przejść przez Pasłękę (spokojnie po mostku :D D D ) ale nie wiosną i dodatkowo nie przy takim stanie wody jaki jest teraz.

Re: Ekstremalny rajd pieszy 2011/02/22 22:02 #10

  • albert
  • albert Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 289
  • Otrzymane podziękowania: 19
Robert, taka trasa została opracowana aby Cię zmusić ;) do uczestnictwa w rajdzie :P Wiem że Prusowie to Twoi dobrzy znajomi,a ja ich znam tylko z widzenia ;)
Termin również nie jest przypadkowy, o tej porze roku widoki są niesamowite.Latem jest to jedna wielka zieleń.
Kto nie pamięta historii skazany jest na ponowne jej przeżycie

Re: Ekstremalny rajd pieszy 2011/02/23 01:14 #11

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20
Czekamy na wizję lokalną ;)

Re: Ekstremalny rajd pieszy 2011/02/28 18:41 #12

  • albert
  • albert Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 289
  • Otrzymane podziękowania: 19
Decyzja zapadła.Termin nie ulega zmianie.Zbiórka na skrzyżowaniu dróg koło lecznicy zwierząt o godz 9.00 w sobotę 05.03.2011.
Wymagane:odzież na cebulkę, buty wygodne, prowiant na ognisko, wyśmienite nastroje :P .Trasa nie ulega zmianie.Czas potrzebny na pokonanie dystansu to 5-6 godzin.Oczywiście tempo marszu dostosowane do kondycji uczestników.Ze względów organizacyjnych ,,wizja lokalna" dopiero jutro.Mapka również.
Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.
Kto nie pamięta historii skazany jest na ponowne jej przeżycie

Re: Ekstremalny rajd pieszy 2011/03/01 19:50 #13

  • albert
  • albert Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 289
  • Otrzymane podziękowania: 19
Witam ponownie
Dzisiaj ekipa zwiadowców :) przetestowała trasę.
Warunki były doskonałe, marsz to czysta przyjemność.Mimo pozornego zimna każdy promień słońca pachnie wiosną.
Miejmy nadzieję że do soboty taka pogoda się utrzyma.
Dolina Pasłęki oferuje widoki niczym przełom Dunajca :)





Biegacze ;) (stada saren-kilkadziesiąt sztuk!)chrumkacze :P (dwa dziki-wcześniej je poczuliśmy niż zobaczyliśmy)oraz latacze(jastrząb, inny duży drapieżnik i całe mnóstwo ćwierkających)dopisały.Co chwila coś się poruszało w zasięgu naszego wzroku.
Co do trasy wprowadziłem korektę na końcowym odcinku.Dystans nieco się zmniejszył, za to przybyły dwa punkty warte uwagi.
Ostateczna marszruta to:
Lecznica-Karkajny-Bogatyńskie-Dolina Pasłęki.Brzegiem rzeki pod ,,Trzeci most" .Na tym odcinku znajduje się słynny most -widmo




Następnie do Lemit.Tutaj postój na ognisko i kiełbaski.Stamtąd do Wojciechowa.Z Wojciechowa do stacji Oberhaide(okolice ,,drugiego mostu")i powrót do punktu wyjścia.
Kto nie pamięta historii skazany jest na ponowne jej przeżycie
Załączniki:
REKLAMA

Re: Ekstremalny rajd pieszy 2011/03/02 19:58 #14

  • Robert1
  • Robert1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młody stażem
  • Posty: 31
  • Otrzymane podziękowania: 0
ja idę, OK 9 przy lecznicy :D D D
REKLAMA

Re: Ekstremalny rajd pieszy 2011/03/03 07:29 #15

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość

Robert1 napisał: ja idę, OK 9 przy lecznicy :D D D

Dominik z kolegami tez chyba, że cos niespodziewanego wyskoczy....:)