Poczta w Ornecie - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Poczta w Ornecie 2013/02/08 20:34 #1

  • Robcio
  • Robcio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 291
  • Otrzymane podziękowania: 12
Gdzie w Ornecie była poczta to każdy wie. Budynek wykorzystywany od 1934 roku do dziś.
Wcześniej mieściła się w dawnej restauracji "Hotelowa". Budynek wybudowano na potrzeby poczty cesarskiej (chyba tak ja zwano). Ale najciekawsze jest to , że I. Krasicki uruchomił pocztę już XVIII wieku. Jak mogła działać i gdzie był budynek? na czym opierał się ten system pocztowy, oto zagadka. Może ktoś ma więcej informacji?
Moze jakieś zdjęcia pocztowców z tamtych czasów? Jedno co miałem to guzik pocztowca pruskiego , chyba XIX wiek. Niestety zawieruszył się. :evil:

Poczta w Ornecie 2013/02/08 23:09 #2

  • Robcio
  • Robcio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 291
  • Otrzymane podziękowania: 12
Zdjęcie bardzo oklepane...ale do tej pory nie zwróciłem uwagi na napis pod dachem

Załączniki:

Poczta w Ornecie 2013/02/08 23:32 #3

  • Robcio
  • Robcio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 291
  • Otrzymane podziękowania: 12
To może na rozgrzewke kilka fotek. Jeśli ktoś ma "gadżty" jak na zdjątkach to gratuluję ;)















REKLAMA

Poczta w Ornecie 2013/02/08 23:34 #4

  • Robcio
  • Robcio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 291
  • Otrzymane podziękowania: 12
i jeszcze kilka zdjatek






Załączniki:

Poczta w Ornecie 2013/02/09 09:26 #5

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 33
Przed 1910



1920


Wiecie coś na temat figury stojącej na moście?
Załączniki:

Poczta w Ornecie 2013/02/09 10:34 #6

  • Robcio
  • Robcio Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 291
  • Otrzymane podziękowania: 12
Figurka pochodzi z 1756 roku. Św. Jan Nepomucen . Orłowicz Micxzysław "Ilustrowany przwodnik po Mazurach Pruskich i Warmii".
W okresie 20 to lecia międzywojennego stały tam resztki baszty i kawałek muru obronnego. Poszukuję zdjęć lub szkicu!!!!!!!

Poczta w Ornecie 2013/02/09 15:31 #7

  • ?????????
  • ????????? Avatar
  • Gość
Czy zdjęcia zamieszczone na tym forum automatycznie trafiają na Facebooka? Chcę tu zamieścić kilka zdjęć a nie życzę sobie, żeby administrator zarządzał nimi wg swego uznania. Z przykrością stwierdziłam, że z kilkoma właśnie tak się stało. Nieładnie.

Poczta w Ornecie 2013/02/09 15:49 #8

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20

????????? napisał: Czy zdjęcia zamieszczone na tym forum automatycznie trafiają na Facebooka? Chcę tu zamieścić kilka zdjęć a nie życzę sobie, żeby administrator zarządzał nimi wg swego uznania. Z przykrością stwierdziłam, że z kilkoma właśnie tak się stało. Nieładnie.


Dobry człowieku o jakie ci zdjęcia chodzi ? Najlepiej nie wstawiaj tylko trzymaj dla siebie. Nie sądzę bym wstawiła choć jedno zdjęcie którego bym nie miała. Więc proszę podać o które zdjęcie chodzi konkretnie albo nie zawracać głowy.

Poczta w Ornecie 2013/02/09 16:04 #9

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20

Poczta w Ornecie 2013/02/14 11:04 #10

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 33
1943 r.
Załączniki:

Poczta w Ornecie 2013/02/14 17:52 #11

  • ktośka
  • ktośka Avatar
  • Gość
o mate ,jaka zakala żałuje ,najlepiej połóż w szufladzie i niech leżą na wieczne spoczywanie ,bo daj daj Boże ktoś na FB zobaczy!!! nie ma to jak egoizm!!!! samo życie
  • Strona:
  • 1