Podręczniki szkolne - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Podręczniki szkolne 2011/08/23 15:04 #1

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 16
Jeśli jeszcze ktoś nie zdążył kupić to polecam te księgarnie
www.godi.pl
www.selkar.pl
www.taniaksiazka.pl
Prawda? Nie ma takiej.

Odp: Podręczniki szkolne 2011/08/24 09:59 #2

  • anonim
  • anonim Avatar
  • Gość
dlaczego nie mamy dać zarobić miejscowym księgarniom?

Odp: Podręczniki szkolne 2011/08/25 08:23 #3

  • alicja
  • alicja Avatar
  • Gość
oczywiście, w tych księgarniach będzie "taniej", poza tym dojdą koszty przesyłki, dziekuję za polecenie księgarni, ale rozumiem, że tak wypadało, przecież płacą za reklamę na portalu
REKLAMA

Odp: Podręczniki szkolne 2011/08/25 08:53 #4

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 16

alicja napisał: oczywiście, w tych księgarniach będzie "taniej", poza tym dojdą koszty przesyłki, dziekuję za polecenie księgarni, ale rozumiem, że tak wypadało, przecież płacą za reklamę na portalu


Jasne że taniej. W tamtym roku różnica na komplecie do 3 klasy SP wyniosła około 40 zł. Ornecianie to mądrzy ludzie. Porównają ceny w naszych księgarniach i tych internetowych. Dodam że np w selkar.pl przy zakupie na 200 zł wysyłka jest darmowa. W taniaksiazka.pl darmowa wysyłka przy kwocie 190 zł. A przekroczyć 200 zł przy podręcznikach nie jest problemem.
Prawda? Nie ma takiej.

Odp: Podręczniki szkolne 2011/08/25 10:48 #5

  • alicja
  • alicja Avatar
  • Gość
oczywiście, małym druczkiem zgoda na wysyłkę bez brakujących pozycji, a potem kolejny zakup w innej księgarni tego, co brakuje, wiem, bo kupowałam, doliczmy koszty, bo już drugie 200 pln nie nazbieram, nie będę sprawdzała jak jest tutaj, ale to praktyka wielu księgarni, niegdy nie wiadomo, gdzie jest "małym druczkiem" Box do klasy III SP 4 I SP 1 dwa lata temu był w tak atrakcyjnej cenie ( o wiele niżej niż sugerowana przez wydawcę) w obu orneckich księgarniach, ale nie wpłynęło to na lokalny patriotyzm. Płatność przelewem lub kartą to jedyne opcje odbioru przesyłki bez kosztów przy jej wartości powyżej 200 pln, to trochę mało, jak nie znamy księgarni i nie wiemy, co jest w kartonie. Założenie konta na jednorazowe zakupy też nie zachęca do nich, ale cóż wybór zależy od klienta

Odp: Podręczniki szkolne 2011/08/25 11:04 #6

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 16
Jeśli zakupy w internecie to tylko sprawdzone firmy. Wybór należy do klienta. Za lokalny patriotyzm nie zamierzam płacić 40 zł.

W porządnych księgarniach nawet jeśli brakuje chwilowo danej pozycji to dosyłają gratis .
Prawda? Nie ma takiej.

Odp: Podręczniki szkolne 2011/08/25 11:19 #7

  • alicja
  • alicja Avatar
  • Gość
jałowa dyskusja, proszę o instrukcję, jak sprawdzić wiarygodność firmy internetowej (urząd skarbowy??? obdzwonić znajomych) gratuluję zaoszczędzenia 40 zł kosztem czasu i rachunku telefonicznego. Korzystam ze sprzedaży internetowej ale gratis to dostałam na razie albo uszkodzony towar albo nie to, co zamówiłam. Brak patriotyzmu, włącznie z tym lokalnym powoduje ubożenie i tak biednej gminy, odbija się to na kondycji jej mieszkańców, również finansowej. Handel i rynek rządzą się swoimi prawami, ale trzeba też włączyć myślenie i racjonalnie podejść do tematu.

Odp: Podręczniki szkolne 2011/08/25 11:42 #8

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 16

alicja napisał: jałowa dyskusja, proszę o instrukcję, jak sprawdzić wiarygodność firmy internetowej (urząd skarbowy??? obdzwonić znajomych) .


w czasach ogólnodostępnego internetu to żaden problem, jeśli jednak dla kogoś to problem pozostają zakupy tradycyjne,moim zdaniem nie każdego stać przepłacać 40 zł

swoją drogą ceny podręczników są kosmiczne

alicja napisał: Brak patriotyzmu, włącznie z tym lokalnym powoduje ubożenie i tak biednej gminy, odbija się to na kondycji jej mieszkańców, również finansowej. Handel i rynek rządzą się swoimi prawami, ale trzeba też włączyć myślenie i racjonalnie podejść do tematu.


ciekawe gdzie robią zakupy właściciele miejscowych księgarń?
Prawda? Nie ma takiej.

Odp: Podręczniki szkolne 2011/08/25 12:05 #9

  • alicja
  • alicja Avatar
  • Gość
Dyskusja polega na wymianie argumentów, nie pisaniu byle pisać ,Co da ogólnodostępny internet ??? Nic, opinie innych ludzi nie są gwarancją udanych zakupów, a argument o 40 złotych nie poparty żanym dowodem nie jest argumentem, nie znamy się, więc nie wierzę na słowo. A właścicieli księgarni trzeba zapytać, nie mnie, gdzie robią zakupy, dziwne by było gdyby książki kupowali u konkurencji

Odp: Podręczniki szkolne 2011/08/25 12:14 #10

  • anonim
  • anonim Avatar
  • Gość
W tym roku podręczniki po raz pierwszy kupowałam na allegro. Polecam wszystkim. Jeśli ktoś się boi przez internet - tanio jest w Dobrym Mieście. W Ornecie najdrożej.

Odp: Podręczniki szkolne 2011/08/25 12:15 #11

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 16

anonim napisał: W tym roku podręczniki po raz pierwszy kupowałam na allegro. Polecam wszystkim. Jeśli ktoś się boi przez internet - tanio jest w Dobrym Mieście. W Ornecie najdrożej.


a co z fakturą VAT?
Prawda? Nie ma takiej.

Odp: Podręczniki szkolne 2011/08/25 17:18 #12

  • anonim
  • anonim Avatar
  • Gość
Faktura jest oczywiście

Odp: Podręczniki szkolne 2011/08/25 17:30 #13

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 16

alicja napisał: a argument o 40 złotych nie poparty żanym dowodem nie jest argumentem, nie znamy się, więc nie wierzę na słowo.


Słowa na start - Klasa 4 - do polskiego
cena w Ornecie - 37 zł
cena w selkar.pl - 22,50 zł

Proszę sprawdzić samemu bo trudno wierzyć na słowo. Na tej tylko pozycji jest prawie 15 zł

alicja napisał: A właścicieli księgarni trzeba zapytać, nie mnie, gdzie robią zakupy, dziwne by było gdyby książki kupowali u konkurencji


nie chodzi mi o książki
Prawda? Nie ma takiej.
REKLAMA

Odp: Podręczniki szkolne 2011/08/25 21:39 #14

  • Danka
  • Danka Avatar
  • Gość
Głupie gadanie o patriotyzmie za 100 zł bo tyle miałam taniej przy zakupie podręczników do 1 i 3 klasy SP. Sprawdzałam ceny w obu orneckich księgarniach, u pana na Pionierów są średnio złotówkę tańsze niż na 1 Maja. W tamtym roku sama się bałam kupić przez internet, w tym roku poszłam po rozum do głowy i w internecie zamówiliśmy z koleżankami wspólnie. Wszystko bez problemu. Zero komplikacji.

Pozdrawiam
REKLAMA

Odp: Podręczniki szkolne 2011/08/26 11:02 #15

  • alicja
  • alicja Avatar
  • Gość
słowa na strat 4 podręcznik tam 22,50 w ornecie 25,5
ćwiczenia sztuk 2 tam po 12,00, w ornecie 13,5
zeszyt i tu i tam 7 zł
różnica.... 6 złotych
w której księgarni kosztuje 37 zł? bo nie w ornecie, pofatygowałam się i sprawdziłam, proszę nie pisać kłamstw, bo niektórzy tu wchodzą i czytają