Ornecka oranżada - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Ornecka oranżada 2022/06/06 10:31 #1

  • Dariusz
  • Dariusz Avatar Autor
  • Gość
Z opowieści rodziców dowiedziałem się o orneckiej oranżadzie. Mam pytanie o miejsce wytwarzanie napoju oraz technologię produkcji. Czy była produkowana czy tylko rozlewana do butelek.

Ornecka oranżada 2022/06/06 22:15 #2

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość
Tam gdzie teraz klepią gruzy dla orneckiej śmietanki. Teren za dworcem PKP na przeciwko rampy

Ornecka oranżada 2022/06/07 09:54 #3

  • Krzysztof U
  • Krzysztof U Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 364
  • Otrzymane podziękowania: 16

Tam gdzie teraz klepią gruzy dla orneckiej śmietanki. Teren za dworcem PKP na przeciwko rampy

Zgadza się, ornecka oranżada była wytwarzana przez GS Orneta. Wytwarzana, tak jest napisane na etykiecie. Dyskusyjna sprawa gdzie to robiono.

Prawda? Nie ma takiej.
Załączniki:
REKLAMA

Ornecka oranżada 2022/06/07 12:24 #4

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość
Pamiętam naszą wspaniałą ornecką oranżadę z czasów kryzysu. Oranżada była sprzedawana bez cukru. Jej smak zapamiętam do końca życia.

Ornecka oranżada 2022/06/07 17:30 #5

  • real
  • real Avatar Autor
  • Gość
A dla mnie ornecka oranżada kojarzy się z akcją żniwną w PGR. Każdy kombajnista miał na pokładzie bizona skrzynkę z wodą gazowaną i oranżadą.Czas żniw podnosił zbyt na butelki z GS o co najmniej 300%.

Ornecka oranżada 2022/06/08 18:33 #6

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość
Ornecka oranżada smakowała jak każda inna rozlewana w GS-ach. Braniewska miała identyczny skład i etykietę.

Ornecka oranżada 2022/07/10 12:44 #7

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość
Ornecka oranżada to jeden ze smaków dzieciństwa. Drugim to orneckie mleko z naszej mleczarni.
  • Strona:
  • 1