Straflager für Polen und Russem Wormditt - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Straflager für Polen und Russem Wormditt 2009/10/21 23:02 #1

  • ewa
  • ewa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 679
  • Otrzymane podziękowania: 21
Są różne wersje co do miejsca gdzie był obóz. W obozie trzymano różnych jeńców. Jeńców polskich trzymano w okolicach Bażyn do1943 roku, jeńcy radziecy - obóz pracy około połowy 1943 roku, byli też jeńcy włoscy w rejonie głównego obozu pracy oraz jeńcy angielscy w dawnych barakach po jeńcach radzieckich. To dane z www.forum.eksploracja.pl

Straflager für Polen und Russem Wormditt 2009/12/05 23:06 #2

  • albert
  • albert Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty głos
  • Posty: 290
  • Otrzymane podziękowania: 19
Na terenie lotniska istniało kilka odrębnych obozów.Trudno ustalić w którym miejscu znajdowały się obozy jeńców wojennych.Natomiast obóz karny(Straflager)napewno znajdował się w miejscu gdzie w latach 80-tych zbudowano strzelnicę.
  • Strona:
  • 1