Kopernik w Ornecie - Strona 2 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Re: Kopernik w Ornecie 2010/05/25 14:44 #11

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

czesio napisał: to prawda godnie pożegnaliśmy Kopernika Ołtuszewski nawet troche pofantazjował i naciągnął historie, powiedział że chociaż nie ma na to twardych dowodów to Kopernik na pewno Ornetę odwiedził jak przebywał w Lidzbarku Warmińskim ;) co może być prawdą

Ile orszaków jest obecnie w Ornecie.....twardych czy innych, być może celowych ?.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Re: Kopernik w Ornecie 2010/05/27 08:59 #12

  • zosia
  • zosia Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert od polityki
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 0

Kaśka napisał:
Kopernik był w Ornecie w 1538 roku ,jako członek orszaku biskupiego Jana Dantyszka.


widziałam to w wikipedi aczkolwiek nie ma tam odwołania do konkretnego źródła które by to potwierdziło

masz może Ewa więcej fotek ?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Re: Kopernik w Ornecie 2010/05/27 12:26 #13

  • ewa
  • ewa Avatar
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 679
  • Otrzymane podziękowania: 21

zosia napisał:
masz może Ewa więcej fotek ?

mówisz i masz ;)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

REKLAMA

Re: Kopernik w Ornecie 2010/05/30 21:21 #14

  • albert
  • albert Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty głos
  • Posty: 290
  • Otrzymane podziękowania: 19

czesio napisał: to prawda godnie pożegnaliśmy Kopernika Ołtuszewski nawet troche pofantazjował i naciągnął historie, powiedział że chociaż nie ma na to twardych dowodów to Kopernik na pewno Ornetę odwiedził jak przebywał w Lidzbarku Warmińskim ;) co może być prawdą

Kopernik wielokrotnie przebywał w Ornecie.A przynajmniej przez Ornetę przejeżdzał.Z racji pełnionych obowiązków często podróżował na trasie Olsztyn-Pieniężno-Frombork.Siłą rzeczy Ornety nie mógł ominąć.
Biorąc pod uwagę ówczesne możliwości transportu, czyli 30 km dziennie pieszo(oczywiście kanonik-administrator pieszo nie poróżował)i 40-50 km zaprzęgiem konnym można się pokusić o twierdzenie że mógł w naszym mieście zatrzymywać się na nocleg.Według mnie jest to bardzo prawdopodobne

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Re: Kopernik w Ornecie 2010/05/31 08:51 #15

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

albert napisał:

czesio napisał: to prawda godnie pożegnaliśmy Kopernika Ołtuszewski nawet troche pofantazjował i naciągnął historie, powiedział że chociaż nie ma na to twardych dowodów to Kopernik na pewno Ornetę odwiedził jak przebywał w Lidzbarku Warmińskim ;) co może być prawdą

Kopernik wielokrotnie przebywał w Ornecie.A przynajmniej przez Ornetę przejeżdzał.Z racji pełnionych obowiązków często podróżował na trasie Olsztyn-Pieniężno-Frombork.Siłą rzeczy Ornety nie mógł ominąć.
Biorąc pod uwagę ówczesne możliwości transportu, czyli 30 km dziennie pieszo(oczywiście kanonik-administrator pieszo nie poróżował)i 40-50 km zaprzęgiem konnym można się pokusić o twierdzenie że mógł w naszym mieście zatrzymywać się na nocleg.Według mnie jest to bardzo prawdopodobne
Przy takich tekstach drogi Albercie nie wybudujesz mostów.Kierunkowskazy zawarte w twej myśli,moim skromnym zdaniem nie zawierają wody.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2