Rozdawanie darów w Ornecie - Strona 3 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2010/01/11 15:48 #31

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Gość napisał:

goya napisał: Co do wymierania miasteczek, masz rację, takie są prawa ekonomii, ale czy na pewno zależy nam, żeby miasto z 700. letnią tradycją zniknęło z mapy Polski przez nieudolność władz lokalnych? Chyba niekoniecznie...


ciężko winić władze ornety ze to że orneta jest jaka jest :) położenie jest nadane z góry i mało można coś w tej materii zrobić jeśli ktoś ma pomysły jak uzdrowić miasto to nich się podzieli z innymi mieszkańcami
Co do tradycji.....to właśnie ją tworzymy. Suma 700, czy coś ująć ? ,być może powołać sztab antykryzysowy. Niestety nie wiem nic o liczeniu lat , ale mam pogląd na położenie. Czy jest ono nadane ????? . |Miejsce spotkania drogi z Bartoszyc --- Ostróda. Patrząc z tratwy lub koła ratunkowego ( o ile takie posiadamy !!! ) Orneta dryfuje . Wróżby dotyczące przyszłości oparte na słonecznym układzie gwiazd . Venus Mars Merkury.

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2010/01/11 21:25 #32

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
darujcie sobie już te dary :lol: orneciak jak dają to bierze :lol: ot i cała filozofia

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2010/03/12 21:31 #33

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
korzystam z darów pracują tam bardzo niesympatyczne panie a raczej babska mam pytanie kto jest zwierzchnikiem tego personelu
REKLAMA

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2010/03/13 06:12 #34

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Gość napisał: korzystam z darów pracują tam bardzo niesympatyczne panie a raczej babska mam pytanie kto jest zwierzchnikiem tego personelu

Tak to prawda ! Chcialam skorzystać z za pieniądze unijne aby ułatwiło mi dorobienie do niskiej emerytury.Niestety traktuje sie tam ludzi jak niższej kategorii.Zapytano czy korzystam z opieki.Jeśli odpowiedziałam "NIE" to nie mogłam skorzystać z kursu ! A więc opieka najpierw doprowadzi delikwenta do biedy aby korzystał z pomocy państwa a następnie może się poduczyć ! W przypadku emerytów to paranoja bo czas upływa i z zatrudnieniem coraz trudniej.Personel w MOPS jest nie dostępny i nie sympatyczny.

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2010/03/13 10:22 #35

  • goya
  • goya Avatar
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 61
  • Otrzymane podziękowania: 2

kiderka napisał: ciężko winić władze ornety ze to że orneta jest jaka jest :) położenie jest nadane z góry i mało można coś w tej materii zrobić jeśli ktoś ma pomysły jak uzdrowić miasto to nich się podzieli z innymi mieszkańcami
Co do tradycji.....to właśnie ją tworzymy. Suma 700, czy coś ująć ? ,być może powołać sztab antykryzysowy. Niestety nie wiem nic o liczeniu lat , ale mam pogląd na położenie. Czy jest ono nadane ????? . |Miejsce spotkania drogi z Bartoszyc --- Ostróda. Patrząc z tratwy lub koła ratunkowego ( o ile takie posiadamy !!! ) Orneta dryfuje . Wróżby dotyczące przyszłości oparte na słonecznym układzie gwiazd . Venus Mars Merkury.


O ile do komentarzy "kiderki" przeważnie trzeba podchodzić z pewną dozą cierpliwości, to tym razem się zgodzę. Jak widać na mapce poniżej, położenie Ornety nie jest takie złe, tylko kompletnie niewykorzystane. Ze sztabem kryzysowym też bym się zgodziła. Nie siedzę w UM i nie wiem jakie są możliwości ściągnięcia tu inwestorów, ale pewnie są jakieś możliwości ( nikt w Polsce nie wie, że takie miasto jak Orneta w ogóle istnieje, nie mówiąc już o informacjach o zasobach ludzkich i materialnych). Póki będziemy siedzieć na tyłku i nic nie robić nikt nam nie pomoże, a władze lokalne są od tego, żeby zachęcać inwestorów do inwestycji właśnie w tym regionie, a nie gdzie indziej! Reklama i informacja, prospekty. Reklamą świat stoi, a w naszym UM słyszy się ciągle "się nie da..." Już mi się niedobrze robi jak to słyszę...
Ja znalazłam tylko taką informację:

Orneta położona jest na Równinie Orneckiej. W południowo-zachodniej części gminy istnieje obszar chroniony rzeki Pasłęki. W otoczeniu Pasłęki został utworzony rezerwat przyrody. Orneta jest jednym z najpiękniejszych miast Warmii. Na starym mieście zachowany jest dawny układ ulic z prostokątnym rynkiem w centrum. Swe piękno stary rynek zawdzięcza podcienionym kamieniczkom, znajdującym się wokół gotyckiego ratusza z XIV w. z najstarszym dzwonem na Warmii. Gotycką budowlą jest Kośćiół świętego Jana wzniesiony w XIV w. i obudowany kaplicami. Na zewnątrz wyróżnia się fryzem z terakoty, w którym umieszczono maski kobiet i mężczyzn.

W małym jeziorze Mieczowym można złowić lina, węgorza, sandacza. Jeżeli jednak turysta - wędkarz marzy o spokoju, to tu go niestety nie znajdzie, gdyż jezioro jest oblegane przez miejscowych amatorów wędkowania. W Orneckich lasach można zebrać najcenniejsze gatunki grzybów. Na ryby można również wybrać się nad rzekę Pasłękę lub jezioro Tafty, które znajduje sie na obszarze chronionego Parku Krajobrazowego Równiny Orneckiej. Liczne pomosty, kładki oraz stanowiska wędkarskie sprawiają, że warunki wędkarskie są bardzo dobre. Dobrze oznakowane trasy piesze i rowerowe prowadzą do najbardziej urokliwych miejsc.

Orneta jest gminą średnio uprzemysłowioną. Dominują tu branże:
odzieżowa
metarulgiczna
drzewna
Wspaniałe warunki naturalne, dobra infrastruktura oraz dogodne położenie sprawiają, że Orneta jest bardzo atrakcyjna pod względem inwestycyjnym. Duże możliwości istnieją w dziedzinie przetwórstwa owocowo-warzywnego i obsłudze ciągle rosnącego ruchu turystycznego. Gospodarze miasta i gminy Orneta zapraszają wszystkich zainteresowanych pomnożeniem swojego kapitału. www.powiatlidzbarski.pl/index.ph ... iat/orneta

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2010/04/20 09:15 #36

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

EMERYTKA napisał:

Gość napisał: korzystam z darów pracują tam bardzo niesympatyczne panie a raczej babska mam pytanie kto jest zwierzchnikiem tego personelu

Tak to prawda ! Chcialam skorzystać z za pieniądze unijne aby ułatwiło mi dorobienie do niskiej emerytury.Niestety traktuje sie tam ludzi jak niższej kategorii.Zapytano czy korzystam z opieki.Jeśli odpowiedziałam "NIE" to nie mogłam skorzystać z kursu ! A więc opieka najpierw doprowadzi delikwenta do biedy aby korzystał z pomocy państwa a następnie może się poduczyć ! W przypadku emerytów to paranoja bo czas upływa i z zatrudnieniem coraz trudniej.Personel w MOPS jest nie dostępny i nie sympatyczny.
Przypadkiem usłyszałam nr /261/ osoby zapisanej po żywność w MOPS.W dniu następnym już wraz synem /mieszkańem Olsztyna/ też korzystającym w Ornecie z darów sprzedawali to w Olsztynie.To skandal !!!!! Ciągle te same osoby żerują !

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2010/04/20 15:10 #37

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

darujcie sobie już te dary :lol: orneciak jak dają to bierze :lol: ot i cała filozofia


konfliktu rozumu i emocji , checi i powinności.

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2010/06/15 18:56 #38

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

emerytka napisał: Przypadkiem usłyszałam nr /261/ osoby zapisanej po żywność w MOPS.W dniu następnym już wraz synem /mieszkańem Olsztyna/ też korzystającym w Ornecie z darów sprzedawali to w Olsztynie.To skandal !!!!! Ciągle te same osoby żerują !


to pewnie nieodosobniony przypadek :evil: nikt tego nie weryfikuje nikt nie sprawdza po co na co wszyscy mają to w dupie a pasożyty się dorabiają rozwiązanie jest proste wywiesić listę osób które biorą dary dać ją w wieściach orneckich i ludzie sami zweryfikują kto nadużywa a w ogóle to jak wyglądają te całe dary ?

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2010/11/09 16:42 #39

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

goya napisał:
O ile do komentarzy "kiderki" przeważnie trzeba podchodzić z pewną dozą cierpliwości, to tym razem się zgodzę. Jak widać na mapce poniżej, położenie Ornety nie jest takie złe, tylko kompletnie niewykorzystane. Ze sztabem kryzysowym też bym się zgodziła. Nie siedzę w UM i nie wiem jakie są możliwości ściągnięcia tu inwestorów, ale pewnie są jakieś możliwości ( nikt w Polsce nie wie, że takie miasto jak Orneta w ogóle istnieje, nie mówiąc już o informacjach o zasobach ludzkich i materialnych). Póki będziemy siedzieć na tyłku i nic nie robić nikt nam nie pomoże, a władze lokalne są od tego, żeby zachęcać inwestorów do inwestycji właśnie w tym regionie, a nie gdzie indziej! Reklama i informacja, prospekty. Reklamą świat stoi, a w naszym UM słyszy się ciągle "się nie da..." Już mi się niedobrze robi jak to słyszę...


jak wybory wygra popiel UM tak rozreklamuje ornetę że inwestorzy będą się tłukli który pierwszy ma zainwestować :lol: to żart taki sam jak i cała goya :lol:
baba nie rozumie nic a nic z biznesu więc po zabiera głos :evil: podobnie robi moja teściowa która zna się na wszystkim :lol:

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2010/11/11 14:02 #40

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

menel ornecki napisał:

emerytka napisał: Przypadkiem usłyszałam nr /261/ osoby zapisanej po żywność w MOPS.W dniu następnym już wraz synem /mieszkańem Olsztyna/ też korzystającym w Ornecie z darów sprzedawali to w Olsztynie.To skandal !!!!! Ciągle te same osoby żerują !


to pewnie nieodosobniony przypadek :evil: nikt tego nie weryfikuje nikt nie sprawdza po co na co wszyscy mają to w dupie a pasożyty się dorabiają rozwiązanie jest proste wywiesić listę osób które biorą dary dać ją w wieściach orneckich i ludzie sami zweryfikują kto nadużywa a w ogóle to jak wyglądają te całe dary ?

dary dobrze się sprzedają na rynku w olsztynie :lol:

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2010/11/29 18:50 #41

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
Krzysztof Rybiński ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie już jakiś czas temu mówił, że 80% pomocy społecznej nie trafia do osób potrzebujących.

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2010/12/01 21:08 #42

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Gość napisał: Krzysztof Rybiński ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie już jakiś czas temu mówił, że 80% pomocy społecznej nie trafia do osób potrzebujących.

I tak będzie! Dopóki będą nieodpowiedni ludzie zatrudnieni w opiece. :P

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2010/12/02 16:08 #43

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Gość napisał: dajcie spokój żebracy zawsze byli są u będą najwyżej zmienia się nazwa pod jaką wystepują na arenie histori obecnie to podopieczni MOPS i innych caritasów poza za nielicznymi przypadkami to są po prostu nieroby i skończone lenie co ciekawe na wóde mają kase

.............
REKLAMA

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2010/12/02 21:10 #44

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

Gość napisał:

Gość napisał: dajcie spokój żebracy zawsze byli są u będą najwyżej zmienia się nazwa pod jaką wystepują na arenie histori obecnie to podopieczni MOPS i innych caritasów poza za nielicznymi przypadkami to są po prostu nieroby i skończone lenie co ciekawe na wóde mają kase

.............
Dobrze to napisałeś. Tylko ze MOPS premiuje ludzi pijących. Nie pijesz nie masz nic. Pijesz dostajesz wszystko. A jak masz jeszcze znajomości w MOPSIE to hulaj duszo.
REKLAMA

Re: Rozdawanie darów w Ornecie 2011/01/08 18:38 #45

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość

ziutek napisał: nie można tak uogólniać panowie i panie sporo osób jest w trudnej sytuacji materialnej nie z własnej winy pamiętajmy że reforma Balcerowicza została zapłacona przez najbiedniejszych polaków a takich w ornecie nigdy nie brakowało okoliczne pgr dzięki profesorowi balcerowiczowi poszły w niebyt pozostawiając ludzi na lodzie ludzi którzy nie potrafią się odnaleźć w nowej "lepszej" polsce nie każdy nadaje się do biznesu nie każdy nadaje się do polityki a te 2 warstwy w ornecie mają się najlepiej los zwykłych robotników nie wiele różni się od tego za komuny więcej szacunku dla petentów MOPS



Twórcą ?polskiego cudu? został komunista Balcerowicz, były wykładowca na w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu i Leninizmu
Cudu, który na pokolenia wyłączył cale obszary po PGR-owskie z udziału w przemianach polskiej rzeczywistości i który stworzył obszary biedy i wykluczenia istniejące do dzisiaj mimo 20 lat przemian.