Forum dyskusyjne Ornecianki - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

Odpowiedz: czy opłacalne byłoby kino w Ornecie ?

Nazwa
Tytuł
Załączniki

Historia tematu : czy opłacalne byłoby kino w Ornecie ?

Maks. pokazywanych 2 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)
2012/02/27 18:00 #12

anonim

 Avatar

ziutek napisał:

anonim napisał:

ziutek napisał: Co ma do całej sprawy miejscowy proboszcz? Co ma piernik do wiatraka? A temat jest na temat kina.

Skoro miejscowy proboszcz nie ma nic do tematu kina, to proszę zobaczyć kto napisał: "Proboszcz z Bażyn już dawno coś takiego wymyślił. Nie wiem czy pomysł wypalił. Chyba chodziło o dofinansowanie z UE." A skoro działalność kulturalna na terenie gminy to zadanie gminy, to może lepiej proboszcz niech zajmie się tym co jest zadaniem proboszcza.

Tak napisałem. To temat o kinie. Napisałem że proboszcz w temacie kina coś działał. Ale co to ma do obowiązków gminy?
A że załatwił dla mieszkańców komputery to i chwała mu za to.

Czym jeszcze powinien zając się proboszcz to oczywiście sprawa otwarta i nie w tym temacie.

Jeśli pomysł, który wcale nie musi wypalić jest dowodem na to, że ktoś "coś działał" w danej dziedzinie, to ja mam pomysł, by kościoły w naszej gminie zaadaptować na sale kinowe. Koszty takiej adaptacji byłyby bardzo niskie, bo ławki już są - trzeba będzie dokupić tylko projektor. Oczywiście pomysł ten będzie miał niewielkie szanse realizacji, bo wątpię, by zgodził się na to biskup, ale za to będę mógł powiedzieć o sobie, że "coś działałem" "w temacie kina". Jeśli komputery są dla mieszkańców, to dlaczego nie stoją w miejscu bardziej ogólnodostępnym, np. w świetlicy czy bibliotece? A czy to powód do chwały? Jeśli okaże się za jakiś czas, że np. radny obecność komputerów na plebanii uzna za argument za likwidacją świetlicy, to wtedy przypomnę, że to raczej powód do nagany za brak wyobraźni. Zgadzam się w pełni, że kwestia zadań proboszcza nie pasuje do tego tematu, jednak nie uważam by była to sprawa otwarta, bo osobami uprawnionymi do określenia tych zadań nie są piszący tu internauci, ale władze kościelne w Watykanie. Zajrzałem do dostępnego w internecie Kodeksu Prawa Kanonicznego i wśród zadań proboszczów nie znalazłem kina czy komputerów, ale za to wiele innych. Te przepisy kościelne musimy po prostu uszanować.
2012/02/27 17:41 #11

ah

 Avatar

Takie czasy że każdy biedak który bierze z opieki dary ma kino domowe z plazmą 70 cali a z internetu najnowsze hity światowe. Po co takim kino ?