Powiatowy Dzień Edukacji oraz Spotkanie z Talentem 2017

Powiatowy Dzień Edukacji oraz Spotkanie z Talentem 2017

Powiat

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją nie tylko do podziękowania pracownikom oświaty za ich pracę ale też szczególnego wyróżnienia niektórych z nich.

13 października 2017 roku w Lidzbarskim Domu Kultury odbyły się obchody XVIII-go Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej oraz XII-go Powiatowego “Spotkania z Talentem”. Wśród zaproszonych gości na uroczystość przybyli: Marek Wójciak – Okręgowy Inspektor Pracy, Marek Bojarski – Zastępca Dyrektora WORD w Olsztynie, Robert Szewczyk – Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Woj. Warm. – Maz. w Olsztynie, burmistrzowie, wójtowie, przedstawiciele służb mundurowych i związków zawodowych, radni, dyrektorzy szkół i bibliotek, kierownicy jednostek powiatowych, nauczyciele, trenerzy, uczniowie oraz ich rodzice. Po powitaniach, życzeniach i oficjalnym otwarciu uroczystości, przystąpiono do wręczania nagród. Nagrody Starosty Lidzbarskiego zostały przyznane dyrektorom i nauczycielom powiatowych szkół i placówek oświatowych. Wręczenia nagród dokonał Starosta Lidzbarski Jan Harhaj.

Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie i wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Dwóch nauczycieli po odbyciu stażu i zdaniu egzaminu uzyskało stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. W drugiej części spotkania odbyło się Powiatowe „Spotkanie z Talentem”, podczas którego uhonorowano wyróżniających się uczniów: szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych oraz klubów sportowych. Wręczono także stypendia Starosty Lidzbarskiego.

Z gminy Orneta uhonorowano:

  • Wiktor Lewicki – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ornecie
  • Paweł Ulewicz – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ornecie
  • Jakub Jankowski – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Ornecie
  • Natalia Więckiel – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ornecie – Liceum Ogólnokształcące
  • Adrian Lindorf - Szkoła Podstawowa w Bażynach

Tegoroczną uroczystość uświetniły występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim.

Write a comment...
0 awesome comments!
ORNECIANKA POLECA
REKLAMA