Wizyta delegacji z powiatu Emsland z okazji 20-lecia Powiatu Lidzbarskiego

Powiat
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Powiat lidzbarski w dniach 18-20 październka 2018 r. po raz kolejny gościł delegację z partnerskiego powiatu Emsland.Okazją do spotkania jest obchodzony w tym roku jubileusz 20-lecia powiatu lidzbarskiego. Pierwszego dnia wizyty goście z Niemiec odwiedzili zakład mleczarski POLMLEK, gdzie zostały im przybliżone zasady i etapy produkcji nabiału, a także specyfika i struktura działania firmy.Kolejnym punktem spotkania była wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie naszych gości przywitał i oprowadził Komendant KP PSP Rafał Szymukowicz.

19 października 2018 r. po wizycie w Oranżerii czteroosobowa delegacja odwiedziła Urząd Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim. Podczas spotkania z Panem Janem Harhajem- Starostą powiatu lidzbarskiego oraz Panem Jarosławem Kogutem – Wicestarostą Lidzbarskim toczyły się rozmowy na temat polityki samorządowej, dotychczasowych osiągnięć i planów na przyszłość obu powiatów. Jan Harhaj jako włodarz powiatu lidzbarskiego oraz Willfried Lübs – Zastępca Starosty Powiatu Emsland z okazji jubileuszu 20-lecia przekazali sobie gratulacje, podziękowania za współpracę oraz pamiątki na znak tego wydarzenia.

Następnie goście z Emsland wraz z Wicestarostą Jarosławem Kogutem udali się w stronę Centrum Lidzbarka Warmińskiego, a w sobotę przedstawiciele partnerskiego powiatu Emsland byli gośćmi Term Warmińskich, gdzie aktywnie spędzili popołudnie.