Ślubowanie klas pierwszych

ZSO
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dnia 28 września, jak co roku w naszej Szkole, odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych połączona z otrzęsinami. Ceremonia miała miejsce w auli ZSO w obecności dyrekcji, grona pedagogiczengo oraz uczniów. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego głos zabrał pan dyrektor Jerzy Janulewicz. Następnie przedstawiciele klas pierwszych ślubowali na Sztandar. Był to bardzo wzniosły i uroczysty moment. Przyrzekali należycie wypełniać swoje obowiązki, szanować innych i dbać o dobre imię Liceum Ogólnokształcącego, do którego społeczności, od tej chwili będą należeć. Po zakończeniu ślubowania i odśpiewaniu Hymnu Warmii, Pierwszoklasiści otrzymali, z rąk pana Dyrektora i Wychowawców, srebrną tarczę z logo ZSO. Po części oficjalnej odbyły się tzw. otrzęsiny. Część artystyczną przygotowali i przeprowadzili uczniowie II klasy liceum. Pierwszoklasiści zostali przywitani piosenką szkolną, a następnie brali udział w licznych zabawach i konkursach m.in. w teście czujności, rysowaniu portretu swego wychowawcy czy quizie wiedzy o naszej szkole. Nie zabrakło tez wspólnego tańca. Pierwszoklasiści wypadli doskonale i są teraz pełnoprawnymi uczniami naszego Ogolniaka.

Drugoklasisci nie zapomnięli również o drobnych upominkach dla swoich młodszych kolegów. Były to kolorowe ołówki i piękne ptaki origami z ponadczasowym przesłaniem: Non schola, sed vitae discimus....