Dzień Kultury Hiszpańskiej w ZSO Orneta

ZSO
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

II Dzień Kultury Hiszpańskiej w ZSO Orneta 8 lutego 2018 odbył się w ZSO w Ornecie II Dzień Kultury Hiszpańskiej. W tym roku uczniowie poznawali kulturę i zwyczaje Peru, Boliwii, Chile, Paragwaju, Urugwaju, Wenezueli, Kuby, Kuby i Meksyku. Zaangażowanie uczniów zespołu sprawiło, że było to prawdziwe święto kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Uczestnicy mieli okazję spróbować mole (kurczaka po meksykańsku w sosie czekoladowo – pikantnym), yerba mate (napoju popularnego w Paragwaju), guacamole, jalapeños (pikantnych papryczek), tortilli meksykańskich oraz alfajores (pysznych ciastek znanych w całej Ameryce Łacińskiej). Licealiści i gimnazjaliści opowiadali po hiszpańsku o wybranych krajach. Mieli też okazję nauczyć się ruedy de casino, tańca rodem z Kuby. Usłyszeć można było najpopularniejsze piosenki: „Guantanamera” czy „Cielito lindo” w wykonaniu uczniów. Gościem specjalnym był o. Stefan Kukuła SVD, misjonarz werbista, który zabrał nas w podróż do Chile, Argentyny i Urugwaju. Uczestnicy spotkania wzięli udział w konkursie o krajach hiszpańskojęzycznych.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Klaudia Olewniczak z II b LO z ZSO w Ornecie, II miejsce zajęła Julia Lisowska z I LO z ZSO, a trzecie Miłosz Waraksa z tej samej klasy.

W kategorii szkół gimnazjalnych poszczególne miejsca zajęli: I – Zuzanna Szyszko z Gimnazjum nr 2 w Ornecie, II – Maria Kondyra z tej samej szkoły i III – Patrycja Andryłowicz z Gimnazjum nr 1 w Ornecie.

W kategorii szkół podstawowych poszczególne miejsca zajęli: I – Zuzanna Skowyrska z SP4, II – Helena Junko z SP 1 i III – Inka Junko z SP 4 - w Ornecie.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejny konkurs i spotkanie z kulturą iberoamerykańską. iFelicidades y hasta la vista! Anna Żołądek,nauczyciel języka hiszpańskiego w ZSO w Ornecie

 

 

 

Forum - ostatnie posty