20-latek z Ornety miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Policja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na drogach powiatu lidzbarscy policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”. Funkcjonariusze kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi oraz czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Podczas działań policjanci skontrolowali 30 kierujących, stwierdzili 5 wykroczeń przekroczenia prędkości i zatrzymali pijanego kierowcę. Wczorajsze działania miały na celu ograniczenie zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym, ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy drogowe, a także wyrabianie przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna. Podczas działań policjanci skontrolowali 30 kierujących. W 5 przypadkach kierowcy nie zastosowali się do przepisów ruchu drogowego i jechali z nadmierną prędkością. W większości z tych przypadków kierujący pojazdami mieli świadomość popełniania wykroczenia, jednak, jak sami przyznali, pośpiech zwyciężył z rozsądkiem.

Kilka minut po godzinie 20.00 policyjni drogowcy zatrzymali do kontroli w miejscowości Henrykowo kierującego osobowym mercedesem. W trakcie sprawdzania jego stanu trzeźwości, funkcjonariusze ustalili, że 20-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili mieszkańcowi Ornety dalszą jazdę i zatrzymali mu prawo jazdy. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Display/1/happy-750-200

Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.