Pomysłowość osób ukrywających się przed organami ścigania czasami jest bardzo zaskakująca, a czasami przypomina dziecięcą zabawę „w chowanego”. Tak jak to było w przypadku 27-latka z Ornety. Poszukiwany listem gończym mężczyzna chcąc uniknąć spotkania z policjantami ukrył się… za firanką. Wczoraj (14.11.2018) w godzinach popołudniowych orneccy policjanci kryminalni uzyskali informację, że poszukiwany listem gończym mieszkaniec Ornety ma przebywać na terenie miasta. Mężczyzna od blisko roku ukrywał się na terenie Niemiec. Policjanci sprawdzając prawdopodobne miejsca przebywania 27-latka, zapukali do drzwi pewnej mieszkania miasta - partnerki poszukiwanego. Kobieta stwierdziła, że poszukiwanego nie ma w mieszkaniu i nie wie gdzie aktualnie może on przebywać. Policjanci nie dali wiary tym wyjaśnieniom i po chwili znaleźli w jednym z pokoi próbującego ukryć się mężczyznę. Poszukiwany, by ukryć swoją obecność stanął… za firanką. Zatrzymany 27-latek był poszukiwany listem gończym przez lidzbarski sąd. Mężczyzna musi „rozliczyć się” z wymiarem sprawiedliwości za przestępstwo wymuszenia i pobicia, którego dopuścił się w ubiegłym roku na terenie Ornety. Mieszkaniec Ornety trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok i dziesięć miesięcy.

 

 

Wczoraj (05.11.18) oficer dyżurny lidzbarskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu w okolicach Wojciechowa przy rzece Pasłęka. Na miejsce został skierowany patrol wraz z policjantem z rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Jak się okazało mieszkaniec powiatu spacerując po lesie natknął się na niewybuch. O swoim spostrzeżeniu powiadomił Policję. Policyjny pirotechnik potwierdził, że znalezisko to granat moździerzowy pochodzący z czasów II wojny światowej. O fakcie znalezienia pocisku powiadomiono saperów z Jednostki Wojskowej w Lidzbarku Warmińskim, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policje bądź inne służby.

 

 

Dwie dziewczynki zostały potrącone przez samochód na ulicy 1 Maja w centrum Ornety. Do zdarzenia doszło po godzinie 15.00. Na jezdnię wbiegły nagle, wprost pod nadjeżdżającą toyotę, dwie dziewczynki w wieku 9 i 8 lat. Ośmiolatka została opatrzona na miejscu i oddana pod opiekę rodziców. Starsza została przewieziona na obserwację do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Kierowca toyoty był trzeźwy. Zdaniem lekarzy, życiu obu dziewczynek nie zagraża niebezpieczeństwo.

źródło - Radio Olsztyn

 

 

 

 

Na drogach powiatu lidzbarscy policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”. Funkcjonariusze kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi oraz czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Podczas działań policjanci skontrolowali 30 kierujących, stwierdzili 5 wykroczeń przekroczenia prędkości i zatrzymali pijanego kierowcę. Wczorajsze działania miały na celu ograniczenie zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym, ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy drogowe, a także wyrabianie przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna. Podczas działań policjanci skontrolowali 30 kierujących. W 5 przypadkach kierowcy nie zastosowali się do przepisów ruchu drogowego i jechali z nadmierną prędkością. W większości z tych przypadków kierujący pojazdami mieli świadomość popełniania wykroczenia, jednak, jak sami przyznali, pośpiech zwyciężył z rozsądkiem.

Kilka minut po godzinie 20.00 policyjni drogowcy zatrzymali do kontroli w miejscowości Henrykowo kierującego osobowym mercedesem. W trakcie sprawdzania jego stanu trzeźwości, funkcjonariusze ustalili, że 20-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili mieszkańcowi Ornety dalszą jazdę i zatrzymali mu prawo jazdy. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Display/1/happy-750-200

Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

 

Więcej artykułów…

- START ADVERTISER: Orange PL from awin.com -->
Forum - ostatnie posty