Usuwaniu skutków burzy

Straż Pożarna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wczorajszego dnia 26 czerwca 2019 r. nasza jednostka brała udział w usuwaniu skutków burzy przechodzącej przez naszą gminę.

Działania prowadzono na drodze W 507 na odcinku drogi Henrykowo-Pieniężno gdzie drogę blokowały powalone drzewa i konary. W miejscowości Wola Lipecka porywy wiatru zerwały linie energetyczne, uszkodzone było również kilka drzew, które blokowały drogę.Wiatr uszkodził również dwa blaszane garaże, które wiatr poderwał i przeniósł na ok 10 m. W miejscowości Mingajny jak relacjonowali świadkowie wystąpiła trąba powietrzną. Nie są to jednak potwierdzone informacje. W działaniach udział brały zastępy GBA,GCBA i SD 30. Na miejscu zdarzenia obecny był również burmistrz MiG Orneta. Skutki tej burzy usuwane były do późnych godzin nocnych.

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA