Ornecki policjant po służbie

Ornecki policjant po służbie

Ilustracja artykułu

Policja

Priorytetem każdego policjanta jest dbanie o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Policjant Komisariatu Policji w Ornecie udowodnił, że dba o bezpieczeństwo społeczeństwa również po służbie, a w tym przypadku bezpośrednio po jej zakończeniu. Zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę, którego styl jazdy stwarzał zagrożenie na drodze.

W czwartek (26.05.2022 r.) na terenie gminy Pieniężno funkcjonariusz, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Ornecie około godziny 14:00, wracając ze służby zaniepokoił się zauważoną na drodze wojewódzkiej sytuacją. Jadąca przed policjantem kierująca samochodem osobowym nie mogła wykonać manewru wyprzedzania rowerzysty, który jechał przed nią. Nie mogła, ponieważ styl jazdy kierującego jednośladem od krawędzi jezdni, aż po jej środek uniemożliwiał jej bezpieczne wykonanie tego manewru.

REKLAMA

Policjant bez wahania postanowił zareagować. Po upewnieniu się co do bezpieczeństwa wyprzedził dwa jadące przed nim pojazdy. Następnie zatrzymał mężczyznę jadącego rowerem. Szybko poznał powód nieostrożnej jazdy rowerzysty, ponieważ w rozmowie wyczuł od niego alkohol. Na miejsce wezwał patrol policji, któremu po przyjeździe przekazał ujętego mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Rower przekazano osobie wskazanej, natomiast kierującego wezwani na miejsce policjanci Komendy Powiatowej Policji w Braniewie ukarali mandatem w kwocie 2500 zł.

Ornecianka - pasaż finansowy
www.ornecianka.produktyfinansowe.pl/

Write a comment...
0 awesome comments!
ORNECIANKA POLECA
REKLAMA