Audikiem bez uprawnień i OC

Audikiem bez uprawnień i OC

Policja

Wiosenna aura powoduje częstsze korzystanie z jednośladów. Pamiętajmy, że kierując rowerem jesteśmy takimi samymi uczestnikami drogi jak kierujący samochodami. Mamy takie same prawa ale również obowiązki. W weekend orneccy policjanci skontrolowali nietrzeźwego rowerzystę oraz kierującego samochodem, który nie posiadał uprawnień.

W piątek (08.04.2022r.) około godziny 18:00 orneccy funkcjonariusze na terenie gminy Orneta kontrolowali rowerzystę. 55-letni mieszkaniec gminy Orneta kierował rowerem mając ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Podróż rowerzysty zakończyła się mandatem w kwocie 2500 zł. Rower został przekazany osobie wskazanej.

REKLAMA

Tego samego dnia funkcjonariusze Komisariatu Policji w Ornecie podczas patrolu zauważyli kierującego, który nie zastosował się do znaku „zakaz zatrzymywania się”, a następnie odjechał. Policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki Audi do kontroli, która jak się okazało wykazała szereg innych wykroczeń. Kierujący 25-latek, mieszkaniec Ornety nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Natomiast pojazd, którym kierował nie posiadał ubezpieczenia OC oraz wymaganego wyposażenia. Za szereg wykroczeń 25-latek został ukarany mandatami w łącznej kwocie 1800 zł. Z kierowania pojazdem mechanicznym nie posiadając do tego uprawnień mężczyzna będzie w niedługim czasie tłumaczył się przed sądem. Obecnie czyn z art. 94 §1 k.w. zagrożony jest karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywną nie niższą niż 1500 zł oraz orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód został przekazany osobie wskazanej.

NIE PRZEPŁACAJ ZA OC
reklama

Write a comment...
0 awesome comments!
ORNECIANKA POLECA
REKLAMA