Policja

Policja

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale także logicznego punktu widzenia pojazd, który jest niedopuszczony do ruchu z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie powinien wyjechać na drogę. Efekt nie stosowania się do przepisów? Stumetrowe zabrudzenie jezdni substancją ropopochodną, usuwanie zabrudzenia przez strażaków i dwa mandaty dla kierującego.

W poniedziałek policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Do bardzo groźnego doszło na drodze wojewódzkiej nr 507, gdzie miało miejsce zderzenie czołowe dwóch pojazdów osobowych. Obaj kierujący odnieśli obrażenia i zostali przetransportowani do szpitali.

Stówką przez Ornetę

23-letni kierujący BMW pędził przez Ornetę z prędkością ponad 100 km/h. W efekcie stracił prawo jazdy, zyskał 13 punktów karnych i mandat do zapłacenia.

Jazda pod wpływem alkoholu, szczególnie jednośladami jest skrajnie nieodpowiedzialna i niebezpieczna. Policjanci niemal każdego dnia kontrolują rowerzystów, którzy często okazują się być nietrzeźwi.

Odpowiednie rozpoznanie i wiedza na temat osób poszukiwanych w podległym rejonie służbowym są niezwykle ważne w służbie policyjnej. Takimi cechami mogą pochwalić się policjanci z Komisariatu Policji w Ornecie, którzy patrolując miasto zauważyli 37-letniego poszukiwanego.

Podczas minionego weekendu lidzbarscy policjanci pracowali na miejscu łącznie dziesięciu zdarzeń drogowych. Większość tych zdarzeń to kolizje, podczas których uczestnicy nie odnieśli żadnych obrażeń. W sobotę, na terenie gminy Lubomino doszło do wypadku drogowego, którego uczestnik został przetransportowany do szpitala.

Odpowiednie rozpoznanie i wiedza na temat osób poszukiwanych w podległym rejonie służbowym są niezwykle ważne w służbie policyjnej. Takimi cechami mogą pochwalić się policjanci z Komisariatu Policji w Ornecie, którzy patrolując miasto zauważyli 37-letniego poszukiwanego.

W środę policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego lidzbarskiej komendy prowadzili działania własne pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Podczas prowadzonej akcji zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

W czwartkowy poranek doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osobówki i autobusu przewożącego dzieci i młodzież do szkoły. Kierujący byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia.

Od czwartku 20 października 2022 r. Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

Piesi to grupa osób szczególnie narażona na niebezpieczeństwo. Od kierujących wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. We wtorek w Ornecie doszło do potrącenia 12-letniego dziecka. Dziewczynka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Więcej artykułów…

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA