Łał Kultura

Łał Kultura

MDK

Drugą edycję Festiwalu „Łał Kultura” rozpoczęły w piątek przy Ratuszu Miejskim urodziny Klauninki z balonowym show. Na uroczystości nie zabrakło bajkowych postaci, balonów, dmuchania świeczek.

Wieczorem o godz. 20.00 scenę za Miejskim Domem Kultury opanowali Muzyczni Czarodzieje. Wystąpili Szuwax, Zdroyek, Rani De Rush, Pulse D, Peter B i Mar Cyk oraz ornecki Luki. Dopisała pogoda i dobra muzyka. W sobotę w II Zlocie Kuglarskim wzięli udział grupy ogniowe z kilku województw. Uczestnicy Zlotu mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez instruktorów Teatru Ognia LASCAR – zwycięzców Bałtyckiego Festiwalu Ognia 2012.

Wieczorem grupy zmierzyły się przy Hali Sportowej w konkursie „Igraszki z Ogniem” o nagrodę Grand Prix. Zwycięstwo wywalczyła grupa „Miraż” z Braniewa. W niedzielny poranek w Hali Sportowej odbył się bajkowy program działań kreatywnych dla dzieci „Podróż na Wyspę Skarbów” z wykorzystaniem klocków MuBaBaO, prowadzony przez Dyrektora Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści Michała Malinowskiego. Nie zabrakło barwnych opowieści o zaczarowanym świecie i szukania ukrytych skarbów.

O godz. 15.00 na naszych milusińskich przy Hali Sportowej czekało moc atrakcji. „Czekoladowisko” ozdabianie słodkości, czarodziejskie opowieści, budowanie z klocków MuBaBaO, maty sumo. Uczestnicy mogli nie tylko zobaczyć pokaz umiejętności elbląskich kuglarzy-artystów, ale też spróbować swoich sił w żonglerce czy chodzeniu na szczudłach. Głównym organizatorem imprezy jest Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie.

Patronat: TVP Olsztyn, Polskie Radio Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Lidzbarska, e-Światowid.pl Portal Kulturalny Warmii i Mazur. Partnerzy: OSiR w Ornecie, Spółdzielnia Socjalna IDEA, Luki

Write a comment...
0 awesome comments!
ORNECIANKA POLECA
REKLAMA