W minioną sobotę 2 marca 2019 roku w hali widowiskowo-sportowej w Ornecie zakończyły się rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej sezon 2018/2019 . W turnieju uczestniczyło 15 drużyn, rozegrano 105 meczy, strzelono 713 bramek. Po prawie 4 miesięcznej rywalizacji tytuł Mistrza zdobył zespół Jelo. Drugie miejsce zajęła drużyna LZS Regan Team Lubomino, a trzecie-Pasjonaci Futbolu. Zwycięzcy rozgrywek, jak i wszystkie zespoły uczestniczące, zostały uhonorowane pucharami, statuetkami wręczonymi przez Prezesa MKS Błękitni Orneta Karola Łasińskiego. Tytuł "Króla Strzelców" 37 bramkami wystrzelał sobie Tomasz Włodarczyk (Eden Oldboy), natomiast statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała do Bartosza Dzikowskiego (LZS Regan Team Lubomino) . OSiR serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom, kibicom, obsłudze sędziowskiej, medycznej oraz wszystkim dzięki którym liga ta była świetną i trafioną zabawą sportową. Gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję!!

 

 

 

Płomień osłabiony brakiem kilku zawodników wywozi cenny punkt z ciężkiego terenu w Ornecie. Po dosyć chaotycznej pierwszej połowie nasi zawodnicy w drugiej ruszyli i stworzyli sobie kilka bardzo dobrych okazji. W kluczowych momentach zabrakło niestety precyzji i zimnej krwi w wykończeniu. Gospodarze także mieli sytuacje ku strzeleniu bramki, ale na posterunku był Adam Wypych. Ostatecznie kibice nie obejrzeli żadnej bramki i mecz zakończył się podziałem punktów. :)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Magdaleny Makruckiej z wczorajszego spotkania

 

 

 

 

 

05- grudnia - 2015 w hali sportowej w Golubiu Dobrzyniu odbył się VIII Halowy Charytatywny Turniej Piłkarski. Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem. W turnieju grają drużyny klubowe i amatorskie. Od 2012 roku uczestniczy w turnieju drużyna z Ornety składająca się z byłych i aktualnych zawodników oraz trenerów klubu MKS Błękitni Orneta. Dochód z turnieju został przeznaczony na leczenie Łukasza i Moniki. Łukasz od urodzenia choruje na zespół Lowe'a - uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych. Niepoprawnie funkcjonują jego oczy, nerki, wątroba oraz mięśnie. Łukasz ma problemy z przełykaniem i gryzieniem. Mimo to jest wesoły i uśmiechnięty. W całej Polsce jest tylko sześć przypadków takich zachorowań.

W VIII turnieju wzięli również udział „ornecianie” w składzie: Jacek Fabisiak, Daniel Kogut, Wacław Szczęch, Janusz Lebiedziński, Wojciech Kijanko, Karol Łasiński, Mariusz Skrzyński i Tomasz Włodarczyk pod nazwą - Błękitni Orneta. Wyjazd był możliwy dzięki OSiR-owi w Ornecie, który pokrył koszty transportu. W czasie turnieju odbywa się licytacja: koszulek, piłek i innych przedmiotów przekazanych przez różnych ofiarodawców.

Nasza drużyna zawiozła na licytację koszulkę dzięki Marcinowi Jotko z podpisem jego brata Krzysztofa zawodnika MMA występującego w wadze średniej, aktualnie związany z UFC. Koszulka wraca do Ornety ponieważ nasi wygrali licytację, Chociaż wyniki tego turnieju nie były najważniejsze ale warto napisać, że zwycięzcą tego turnieju została nasza drużyna pokonując w finale (po rzutach karnych) drużynę TVP z redaktorem redakcji sportowej TVP Rafałem Patyrą na czele. Na konto chorych dzieci trafi 7450zł.

Tak podsumował nasz udział w turnieju -Marek Wróblewski ojciec chorego Łukasza: Zawodnicy Ornety to wspaniali ludzie. Przeczytaj cały tekst: Zawodnicy Ornety to wspaniali ludzie - Orneta

 

Forum - ostatnie posty