Sołectwo Henrykowo, z sołtysem Emilem Rońda wzięło udział w konkursie kulinarnym ,,Jesienne Smaki Warmii" zorganizowanym przez Warmiński Zakątek w Dobrym Mieście. Konkurs odbył się 6 października 2012r w Ranczo w Dolinie, w Dobrym Miesicie. Sołectwo Henrykowo wzięło udział w kategoriach:

  • ryby morskie i słodkowodne na gorąco i zimno - Pani Danuta Piasecka z Henrykowa
  • przysmaki z kresów w kuchni warmińskiej - Pani Bożena Piasecka, Pani Danuta Lipiak, z Henrykowa
  • ciekawe potrawy zamknięte w słoiku - Pani Joanna Bil, z Henrykowa z warmińskiego
  • jesiennego ogródka na słodko - Marlena Rońda z Henrykowa

Znakomite 6 osobowe jury, KAROL OKRASA, Mistrz Kuchni, humoru, dobrego klimatu Przewodniczący Jury, Małgorzata Jankowska Buttitta znawczyni kuchni Warmińskiej, autorka książki o Smakach Warmii, członek Jury, Grażyna Kondek - nauczycielka sztuki kucharskiej, członek Jury, Elżbieta Dziemidowicz, przedstawicielka WMZDZ, wytrawny degustator kulinarny, członek Jury, Anna Krech właścicielka dwóch dobromiejskich restauracji, mistrzyni dobrego smaku i klimatycznych wystrojów wnętrz członek Jury, Marzena Białas doświadczona managerka obiektów gastronomicznych członek Jury.

Jak było? Pachnąco, smacznie, gwarno, radośnie. SUPER CZAS SPĘDZONY W GRONIE PRZYJACIÓŁ KOCHAJĄCYCH AKTYWNOŚĆ, ROZWIJAJĄCYCH PASJE, MIŁOŚNIKÓW WARMI I DOBRYCH SMAKÓW.

 

 

 

 

Od grudnia 2013 r. w Filii Bibliotecznej w Henrykowie rozpoczął się kolejny bezpłatny kurs języka angielskiego, tym razem skierowany do dzieci w przedziale wiekowym 6 – 12 lat. Warto nadmienić, że w bibliotece odbywa się również komputerowy kurs angielskiego dla młodzieży i dorosłych (angielski123.pl). FunEnglish.pl to kurs komputerowy przeznaczony dla dzieci, który mądrze łączy naukę języka obcego z zabawą, w oparciu o najnowsze technologie. Składa się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, piosenek, „foto-lekcji” i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Kurs FunEnglish.pl oparty jest o metodę „Immersion”, polegającą na zanurzeniu w języku angielskim. Polskie dzieci nie mają możliwości stale komunikować się po angielsku w domu i w szkole, więc na platformie istnieją różne sytuacje komunikacyjne, które wymuszają mówienie i myślenie w języku angielskim. Dzięki temu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania. Każde dziecko może korzystać z kursu samodzielnie – dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych. Wystarczy, aby raz bądź dwa razy w tygodniu brało w nim udział, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki. Przez cały czas trwania kursu dzieci będą mogły liczyć na pomoc pracownika biblioteki. Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „FunEnglish w bibliotece”. Zarówno biblioteka, jak i dzieci uczestniczące w kursie, będą mogły także uczestniczyć w specjalnych konkursach organizowanych przez FunEnglish.pl i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek.

 

Opracowała: Małgorzata Hermanowicz – bibliotekarz Filii w Henrykowie