×

Uwaga

The was a problem converting the source image.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/SAMORZAD/dwukrotnie-nagrodzony

W dniach 2-3 października 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyło się XVI Samorządowe Forum Kapitału i Finansów . Jest to wydarzenia łączące najbardziej wpływowych przedstawicieli administracji samorządowej i publicznej. Blisko 60 debat, wykładów i prezentacji dało możliwość zapoznania się z najskuteczniejszymi rozwiązaniami, innowacjami i dobrymi praktykami. Przedstawicielami powiatu lidzbarskiego na dwudniowym, prestiżowym forum byli : Jan Harhaj – Starosta Lidzbarski oraz Jan Dyba – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lidzbarskiego. Pierwszego dnia wydarzenie zwieńczyła gala, podczas której ogłoszono wyniki rankingów Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA, opracowanych przez profesora Pawła Swaniewicza z Uniwersytetu Warszawskiego, na podstawie danych ze sprawozdań finansowych wszystkich JST, danych GUS oraz ankietyzacji prowadzonej przez pismo WSPÓLNOTA.

Powiat lidzbarski został nagrodzony dwukrotnie – w kategorii powiaty, w rankingu podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2015 – 2017 nasz powiat zajął III miejsce, kategorii powiaty, w rankingu podsumowującym wydatki inwestycyjne finansowane ze środków UE w latach 2014 – 2017 znalazł się na II miejscu.

Warto przypomnieć, że powiat lidzbarski w poprzednim roku zajął II miejsce w rankingu WSPÓLNOTY podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2014 – 2016, w kategorii powiaty.

 

{gallery}SAMORZAD/dwukrotnie-nagrodzony{/gallery}

 

 

7 marca 2014 roku uroczystą konferencją zainaugurowany zostanie jubileusz 15-lecia Powiatu Lidzbarskiego. O godz. 13.00 w Sali Lidzbarskiego Domu Kultury w obecności radnych powiatu lidzbarskiego wszystkich kadencji, burmistrzów, wójtów, Starostów, samorządowców gmin tworzących powiat lidzbarski oraz wielu znamienitych gości z kraju i zagranicy, zaproszonych specjalnie na tę uroczystość, Starosta Lidzbarski – Jan Harhaj dokona oficjalnego otwarcia obchodów 15-lecia Powiatu Lidzbarskiego. Uroczystego charakteru konferencji dopełni prelekcja profesora dr. hab. Stanisława Achremczyka, pt. „Od Landrata do Starosty”, która przybliży uczestnikom historię i dzieje tworzenia się władzy powiatowej. Jubileuszową uroczystość zakończą wokalne, muzyczne i taneczne umiejętności zaprezentowane przez młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

 W auli Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim odbyły się VII Lidzbarskie Targi Pracy. Wśród wielu wystawców nie zabrakło tez policjantów, którzy promowali swój zawód i zachęcali do wstąpienia w ich szeregi. Organizatorem Targów pracy i Edukacji, które wczoraj (04.10.2018) odbyły się w pod honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Starosty Powiatu Lidzbarskiego, było Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Lidzbarku Warmińskim. Do wzięcia udziału zostały zaproszone prywatne firmy, instytucje, a także przedstawiciele lokalnych służb mundurowych. Oferta Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników przedsięwzięcia. Wiele młodych osób chciało się dowiedzieć, jak wygląda codzienna praca policjantów oraz procedura przyjęcia do służby. O tym szczegółowo opowiadali post. Bartosz Sobczak oraz post. Szymon Nagły, którzy od sierpnia tego roku pełnią służby patrolowo - interwencyjne w ramach adaptacji zawodowej w Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim. Zainteresowani pracą otrzymywali ulotki i broszury związane ze służbą w policji. Uczestnikom udzielano również informacji, dotyczących wymagań, jakie musi spełnić każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi tej formacji. Najbardziej zainteresowani stoiskiem policjantów byli uczniowie szkół średnich. Część z nich deklarowała, że chce w niedalekiej przyszłości założyć policyjny mundur.

  

Forum - ostatnie posty