Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi 3 podejrzanym o kradzież z włamaniem do Banku Żywności w Ornecie. Mężczyźni wynieśli z pomieszczenia kilka kartonów produktów spożywczych. Policjanci zatrzymali mężczyzn i odzyskali część skradzionego mienia. Do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 grudnia br. Sprawcy wybijając szybę w oknie weszli do pomieszczenia Banku Żywności w Ornecie i wynieśli kilka kartonów produktów spożywczych, które miały trafić do rodzin potrzebujących. Na chwilę obecną ustalana jest wartość skradzionych produktów. W wyniku policyjnej pracy orneccy kryminalni wytypowali 3 podejrzanych o ten czyn mieszkańców miasta. Mężczyźni zostali zatrzymani wczoraj (17.18.12) w swoich domach. Funkcjonariusze odzyskali i zabezpieczyli część skradzionych produktów. Trzej mieszkańcy Ornety w wieku od 42 do 49 lat trafili do policyjnej celi. Mężczyźni są znani orneckiej policji. Jeden z podejrzanych nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu kradzieży z włamaniem. Pozostali zgodnie przyznali, że skradzione produkty miały być przeznaczone na bieżącą konsumpcję. Teraz za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo dwóch z podejrzanych działało w warunkach recydywy, co będzie skutkowało zaostrzeniem wymiaru kary.

 

 

Pomysłowość osób ukrywających się przed organami ścigania czasami jest bardzo zaskakująca, a czasami przypomina dziecięcą zabawę „w chowanego”. Tak jak to było w przypadku 27-latka z Ornety. Poszukiwany listem gończym mężczyzna chcąc uniknąć spotkania z policjantami ukrył się… za firanką. Wczoraj (14.11.2018) w godzinach popołudniowych orneccy policjanci kryminalni uzyskali informację, że poszukiwany listem gończym mieszkaniec Ornety ma przebywać na terenie miasta. Mężczyzna od blisko roku ukrywał się na terenie Niemiec. Policjanci sprawdzając prawdopodobne miejsca przebywania 27-latka, zapukali do drzwi pewnej mieszkania miasta - partnerki poszukiwanego. Kobieta stwierdziła, że poszukiwanego nie ma w mieszkaniu i nie wie gdzie aktualnie może on przebywać. Policjanci nie dali wiary tym wyjaśnieniom i po chwili znaleźli w jednym z pokoi próbującego ukryć się mężczyznę. Poszukiwany, by ukryć swoją obecność stanął… za firanką. Zatrzymany 27-latek był poszukiwany listem gończym przez lidzbarski sąd. Mężczyzna musi „rozliczyć się” z wymiarem sprawiedliwości za przestępstwo wymuszenia i pobicia, którego dopuścił się w ubiegłym roku na terenie Ornety. Mieszkaniec Ornety trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok i dziesięć miesięcy.

 

 

Wczoraj (05.11.18) oficer dyżurny lidzbarskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu w okolicach Wojciechowa przy rzece Pasłęka. Na miejsce został skierowany patrol wraz z policjantem z rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Jak się okazało mieszkaniec powiatu spacerując po lesie natknął się na niewybuch. O swoim spostrzeżeniu powiadomił Policję. Policyjny pirotechnik potwierdził, że znalezisko to granat moździerzowy pochodzący z czasów II wojny światowej. O fakcie znalezienia pocisku powiadomiono saperów z Jednostki Wojskowej w Lidzbarku Warmińskim, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policje bądź inne służby.

 

 

Dwie dziewczynki zostały potrącone przez samochód na ulicy 1 Maja w centrum Ornety. Do zdarzenia doszło po godzinie 15.00. Na jezdnię wbiegły nagle, wprost pod nadjeżdżającą toyotę, dwie dziewczynki w wieku 9 i 8 lat. Ośmiolatka została opatrzona na miejscu i oddana pod opiekę rodziców. Starsza została przewieziona na obserwację do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Kierowca toyoty był trzeźwy. Zdaniem lekarzy, życiu obu dziewczynek nie zagraża niebezpieczeństwo.

źródło - Radio Olsztyn

 

 

 

 

Więcej artykułów…